Jeśli w portach USB-C wykryta zostanie ciecz przez Apple, gwarancja nie obejmie takiego uszkodzenia
0

Jeśli w portach USB-C wykryta zostanie ciecz przez Apple, gwarancja nie obejmie takiego uszkodzenia

0

Ograniczona gwarancja Apple nie obejmuje uszkodzeń spowodowanych przez płyny. Dotyczy to także produktów wodoodpornych, takich jak iPhone, Apple Watch i niektóre modele słuchawek AirPods. Apple ma różne metody wykrywania, czy dane urządzenie miało kontakt z cieczą. W najnowszych komputerach Mac, Apple może sprawdzić, czy w portach USB-C wykryto płyny.

MacOS Sonoma 14.1 zawiera „liquiddetectiond”, który potrafi rozpoznać, kiedy komputer został miał kontakt z cieczą. Funkcja działa także w tle i robi analizę wykrywania cieczy z każdego portu USB-C na komputerze Mac.

iPhone’y i iPady mają podobną funkcję, która ostrzega użytkowników w przypadku wykrycia płynu w złączu. Wszystko po to, by natychmiast odłączyli kabel ładujący, aby zapobiec uszkodzeniu.

Jednak na komputerze Mac kod sugeruje, że funkcja jest używana wyłącznie do celów „analitycznych”. Najprawdopodobniej te dane zbierane są przez techników w celu ustalenia, czy komputer Mac kwalifikuje się do bezpłatnej naprawy.

W tym momencie nie wiadomo, czy nowa funkcja będzie działać z każdymi komputerami Mac z najnowszą wersją systemu macOS, czy tylko z komputerami Mac M3 ze względu na dodatkowe wymagania sprzętowe.

źródło: 9to5mac.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *