iPad 4 z chipsetem A6X i kamerą FaceTime HD
0

iPad 4 z chipsetem A6X i kamerą FaceTime HD

0

Niespełna pół roku po premierze iPada 3, Apple wypuściło nowy model swojego flagowego tabletu, z szybszym procesorem, kamerą FaceTime HD oraz złączem Lightning! Najtańszy z modeli (16GB, WiFi), dostępny ma być już od 499$!

Jak powiedział prezes Apple, Tim Cook, w najnowszym z iPadów możemy znaleźć wsparcie dla LTE i dwukrotnie szybsze łącza WiFi niż w przypadku trzeciej generacji . Urządzenie dodatkowo posiada 9,7-calowy wyświetlacz Retina i design z wcześniejszej wersji, zasilany jest jednak całkowicie nowym procesorem A6X, który według założeń ma być dwukrotnie szybszy, niż chipset A5X. Gwarantowana żywotność baterii to minimum 10 godzin.

Kolejna generacja iPada oferuje także nowe złącze od Apple, a mianowicie Lightning, które jest zastępstwem dla wcześniejszego, 30-pinowego przewodu stosowanego do tej pory.

Chociaż Apple nie zdecydowało się na zmianę designu (dobrych rozwiązań nie warto bowiem modyfikować), to dzięki temu jednak obecne Smart Covery oraz Smart Case?y, są całkowicie kompatybilne z nowym urządzeniem.

Pierwsi szczęśliwcy będą mogli zamówić czwartą generację iPada już drugiego listopada w czarnej albo białej wersji kolorystycznej. Tak jak wspomniano na samym początku, model 16GB WiFi only, wyceniono na 499$, najdroższy natomiast, z dodatkowym modemem 3G oraz 64GB pamięci  na 829$ (Dostępny między innymi poprzez AT&T oraz Verizon).

Sprzedaż prowadzona będzie podobnie jak w przypadku iPada Mini, poprzez online store Apple, dzięki czemu dostęp do produktu będą mieli już niedługo także polscy konsumenci! 🙂

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *