0

Aktualizacja OS X Mountain Lion dla nowych urządzeń od Apple

0

OS X Mountain LionNa dzień po ogłoszeniu nowego iMaca, MacBooka Pro oraz Maca mini, Apple wypuściło aktualizację OS X Mountain Lion, stworzoną specjalnie dla tychże właśnie urządzeń. O ile aktualizacja o nazwie OS X 10.8.2, może kojarzyć się z ostatnim updatem systemu operacyjnego dla wszystkich pozostałych Maców, to środowe release przeznaczonych jest dla 13? Macbooków Pro z wyświetlaczami Retina, 21,5? iMaców oraz Maców mini.

Paczka zawiera w sobie nie tylko wszystkie aktualizacje, które udostępniono dla pozostałych produktów Apple, ale jednocześnie specyficzne rozwiązania i poprawki dla wspomnianych powyżej komputerów.

Wśród nowych funkcjonalności znaleźć możemy na przykład Facebooka i wiele ułatwień z nim związanych (znajomi wyświetlani w kontaktach, powiadomienia wyświetlane bezpośrednio na ekranie i tym podobne). Oprócz tego dodane zostały nowe narzędzie udostępniania, możliwość zapisywania wiadomości wysyłanych na swój numer telefoniczny, możliwość odbierania z płaszczyzny komputera rozmów z FaceTime i wiele, wiele innych.

Należy zwrócić uwagę także na ogólne zmiany w samym systemie operacyjnym, wpływające na stabilność, praktyczność oraz bezpieczeństwo Twojego Maca. Wśród nich wyróżnimy przykładowo, usprawnienia odnośnie działania USB 3.0, poprawę optymalizacji graficznej, możliwość uruchomienia Safari z poprzednio przeglądanymi stronami, skrócenie adresów URL, kiedy tweetujemy poprzez Notification Center, możliwość cofnięcia zmian w oryginalnym dokumencie, kiedy wybieramy opcję ?zapisz jako?.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *