Home Artykuły iOS 15 – 7 istotnych nowości w aplikacji Skróty
iOS 15 – 7 istotnych nowości w aplikacji Skróty
0

iOS 15 – 7 istotnych nowości w aplikacji Skróty

0

Skróty, aplikacja do automatyzacji firmy Apple na iPhonie z każdą aktualizacją staje się coraz wydajniejsza. Nie inaczej jest w przypadku iOS 15, ponieważ wszystkich ukrytych funkcji zaprezentowanego w tym roku systemu znalazło się wiele ulepszeń skrótów. Firma Apple przeprojektowała niektóre części aplikacji Skróty i dodała kilka funkcji, które pozwalają przenieść automatyzację zadań na znacznie wyższy poziom.

Nowe menu dodawania akcji

A aplikacji Skróty dla iOS 15 menu Dodaj akcję przeszło całkowitą modernizację. Przekona się o tym natychmiast każdy, kto zacznie utworzyć nowy skrót od podstaw. Wystarczy wybrać polecenie Dodaj akcję, a otworzy się całkowicie przeprojektowane menu, w którym akcje skategoryzowane są według aplikacji. Co więcej, nowe menu udostępnia sugestie akcji powiązanych z często używanymi aplikacjami i kontaktami.

Nowe kategorie w menu dodawania akcji

Nowe kategorii to kolejna zmiana w aplikacji Skróty w systemie iOS 15. Dodając nową akcję w aplikacji Skróty, nie trzeba już przewijać setek akcji, aby znaleźć tą konkretną. Po wybraniu polecenie Dodaj nową akcję, na ekranie zostanie wyświetlona lista kategorii, takich jak Lokalizacja, Media, Udostępnianie, Dokumenty, Skrypty i Sieć. Po wybraniu odpowiedniej kategorii, wyświetlą się wszystkie możliwe powiązane z nią akcje. Jest to znacznie wygodniejsze, niż pasek wyszukiwania u góry ekranu, który umożliwia jedynie wyszukanie akcji po nazwie.

Menu Ulubione

Dla wszystkich, którzy często używają konkretnych akcji w aplikacji Skróty, stworzono menu Ulubione. Można do niego teraz dodawać wybrane akcje. To bardzo łatwe. Po wybraniu z menu konkretnej akcji wystarczy dotknąć ikonki informacji. Otworzy się kolejne menu z opisem akcji i możliwością oznaczenia jej jako ulubionej. Od teraz za każdym razem, gdy chcemy dodać akcję, można przejść do menu Ulubione i rzuć okiem na najczęściej używane polecenia. Dzięki temu tworzenie skrótów staje się jeszcze szybsze.

Nowe okrągłe ikony

Aplikacja Skróty w systemie iOS 15 ma teraz nowe okrągłe ikony w menu Dodaj akcję. Nie jest to jakaś wielka zmiana, ale cieszy oko i zwiększa spójność interfejsu aplikacji Skróty.

Automatyzacja rozpoznawania dźwięku

Do aplikacji Skróty dla iOS 15 Apple dodało kilka nowych wyzwalaczy, które pozwalają tworzyć nowe niesamowite skróty. Jest to między innymi nowy wyzwalacz automatyzacji o nazwie Rozpoznawanie dźwięku. Jest to niezwykle przydatny dodatek ułatwień dostępu, nieoceniony głównie dla osób niesłyszących. Dzięki wyzwalaczowi Rozpoznawanie dźwięku można utworzyć automatyzację rozpoznawania takich zdarzeń jak alarm przeciwpożarowy, dzwonek do drzwi lub sygnał karetki pogotowia. Dzięki temu łatwo stworzyć skrót, który w momencie wykrycia alarmu może włączyć w domu na przykład czerwone światło ostrzegawcze lub wysłać komunikat tekstowy.

Skróty Mac w iPhonie

Do systemu macOS Monterey firma Apple po raz pierwszy dodała aplikację skróty. Skróty na Mac’u będzie można tworzyć dokładnie tak samo jak na iPhonie. I co najbardziej cieszy, Apple ujednolica automatyzację w całym ekosystemie, więc w większości przypadków skróty przygotowane na Mac’u będą działać na iPhonie i odwrotnie. Nawet jeśli dany skrót nie będzie działał ze względu na specyfikę urządzenia to będzie do można edytować, wprowadzać zmiany, a także zsynchronizować przez iCloud z aplikacjami Skróty systemu MacOS i iOS.

Nowe skrypty Przejdź do ekranu głównego

W systemie iOS 15 firma Apple dodała nowy wyzwalacz Przejdź do ekranu głównego. Do tej pory po zakończeniu działania skrótu, na ekranie wyświetlone było to, co związane z działaniem skrótu. Na przykład jeśli działanie skrótu polegało na dodaniu zadania do przypomnień to na ekranie pozostawała otwarta aplikacja Przypomnienia, którą trzeba było zamknąć ręcznie. W iOS 15 do każdego skrótu można dodać skrypt Przejdź do ekranu głównego, który uruchomi się na koniec działania skrótu i elegancko wyświetli ekran główny.

iOS 15 – 7 istotnych nowości w aplikacji Skróty

 

tags:

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *