Home Artykuły Jak włączyć na stałe w iPhone tryb niskiego zużycia energii
Jak włączyć na stałe w iPhone tryb niskiego zużycia energii
0

Jak włączyć na stałe w iPhone tryb niskiego zużycia energii

0

Tryb niskiego zużycia energii w iPhonie zmniejsza pobór prądu poprzez wyłącznie niektórych usług, na przykład automatycznego pobierania poczty czy też odświeżania aplikacji w tle.  Chociaż nie został przeznaczony do ciągłego działania, włączony na stałe może być wybawieniem, gdy w bateria w iUrządzeniu najlepsze czasy ma już za sobą.

Standardowo tryb niskiego zużycia baterii włącza się, gdy poziom naładowania spadnie poniżej 20%, a wyłącza się automatycznie, gdy bateria naładowana jest do 80% lub więcej. Jeśli chcesz na stałe korzystać z trybu niskiego zużycia baterii możesz go włączać ręcznie lub zdać się na automatyzację. W systemie iOS 13 i późniejszych można w łatwy sposób utworzyć automatyzację osobistą, która zadba o to, by tryb niskiego zużycia baterii był zawsze włączony.

Utwórz automatyzację osobistą w aplikacji Skróty

  1. Na początek uruchom aplikację Skróty i kliknij przycisk Automatyzacja, widoczny u dołu ekranu. Następnie wybierz opcję Stwórz automatyzację osobistą.
  2. Z listy Nowa automatyzacja wybierz Tryb niskie zużycie energii.
  3. Na kolejnej karcie wybierz opcję Jest wyłączany, a następnie wciśnij przycisk Dalej widoczny w prawym górnym rogu ekranu.

  1. Na karcie Czynności kliknij w przycisk Dodaj czynność, następnie wybierz Dalej.
  2. W pasek wyszukiwania wpis „tryb niskiego zużycia”. Gdy na liście czynności pojawi się czynność Ustaw tryb niskiego zużycia energii kliknij w nią.
  3. Na kolejnej karcie nic nie zmieniaj, tylko kliknij Dalej.

  1. Na karcie nowa automatyzacja przesuń przełącznik w lewo przy opcji Pytaj przed uruchomieniem. Dzięki temu telefon nie będzie wyświetlał prośby o uruchomieni automatyzacji.
  2. W oknie dialogowym Nie pytać przed uruchomieniem wybierz opcją Nie pytaj.
  3. Na kolejnej karcie kliknij przycisk OK widoczny w prawym górnym rogu ekranu, by zapisać automatyzację.

Przetestuj automatyzację, czy działa prawidłowo

Automatyzacja powinna zadziałać, gdy naładowanie baterii osiągnie 80%. Możesz poczekać, lub wywołać automatyzację ręcznie. W tym celu uruchom aplikację Ustawienia, wybierz Bateria, a następnie włącz i wyłącz Tryb niskiego zużycia energii za pomocą przełącznika. Po wyłączeniu trybu powinna zadziałać automatyzacja i włączyć go ponownie, o czym zostaniesz poinformowany powiadomieniem.

Wyłącznie automatyzacji uruchamiania Trybu niskiego zużycia energii

Aby wyłączyć automatyzację włączającą Tryb niskiego zużycia energii uruchom aplikację Skróty i przejdź na kartę Automatyzacja. Kliknij w automatyzację Gdy wyłączono tryb Niskie zużycie energii i na kolejnym ekranie przesuń przełącznik w lewo przy opcji Włącz tę automatyzację.

Usuwanie automatyzacji uruchamiania Trybu niskiego zużycia energii

Aby usunąć automatyzację włączającą Tryb niskiego zużycia energii uruchom aplikację Skróty i przejdź na kartę Automatyzacja. Przesuń palcem w lewo po automatyzacji Gdy wyłączono tryb Niskie zużycie energii i kliknij przycisk Usuń.

Jak włączyć na stałe w iPhone tryb niskiego zużycia energii