[FUSE] chicken Titan Loop – strongman wśród przewodów dla iPhone’a
[FUSE] chicken Titan Loop – strongman wśród przewodów dla iPhone’a

[FUSE] chicken Titan Loop – strongman wśród przewodów dla iPhone’a

0

Gdyby zrobić ankietę i zapytać się użytkowników Apple o najmniej trwały produkt tej firmy, który najczęściej zawodzi odpowiedź w większości przypadków byłaby jedna – przewód Lightning – USB dołączany do zestawu sprzedażowego jabłkowych urządzeń. Akcesorium podatne jest zarówno na zabrudzenia, przetarcia jak i liczne złamania oraz przerwania. Te ostatnie czynią je bezużytecznym, a kontuzje pojawiają się zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie.

Co ciekawe przewodu nie trzeba traktować w jakiś nadzwyczaj brutalny sposób, bowiem potrafi odmówić posłuszeństwa nawet osobom mającym bzika na punkcie porządku i schludnego układania, przechowywania, czy wreszcie zwijania kabli. Jako akcesorium codziennego użytku przewód od Apple nie sprawdza się (w skali 0d 1 do 10 dałbym raptem 2), a cena jaką producent życzy sobie za duplikat wywołuje gęsią skórkę. Istnieją oczywiście tańsze zamienniki firm trzecich ale nie każdy z nich jest certyfikowany, co może oznaczać szkodliwy wpływ na żywotność i stan zdrowia baterii prywatnego urządzenia, nie wspominając już o przypadkach mrożących krew w żyłach, o których w zeszłym roku głośno było za sprawą marki Samsung i smartfona Galaxy Note 7.

[FUSE] chicken, to marka posiadająca w swoim portfolio przewody certyfikowane przez Apple, a do tego wyglądające na solidne bardziej aniżeli jakikolwiek twór z jakim miałem do czynienia od lat. Wszystko za sprawą wykończenia całości elastyczną, pierścieniową powłoką wykonaną z metalu. Dodam już teraz, iż producent daje dożywotnią gwarancję na swoje produkty. W swojej ofercie posiada ich kilka w tej kategorii, do mnie do testów trafił twór spełniający dwa, praktyczne zadania o nazwie Titan Loop.

Dobry produkt, to nie tylko sam produkt ale i cała otoczka

W kartonowym opakowaniu, które już na pierwszy rzut oka zdradza, że mamy do czynienia z czymś wyjątkowym oprócz bohatera tej recenzji znajdują się też podziękowania od producenta za wybór i zaufanie do akurat jego produktu. To miły zabieg marketingowy, który jest przedsmakiem do obcowania z wyrobem. Widać tu dbałość firmy o każdy, nawet najmniejszy szczegół, a to zazwyczaj owocuje przywiązaniem klienta do marki.

Mocarz, tytan, mięśniak, czy jak go tam zwał

Wydawać by się mogło, że przewód do sprzętu Apple to nie aż tak istotna sprawa, że to produkt poboczny, dodatek, choć niezbędny. Przykład oryginalnych kabli kalifornijskiej firmy pokazuje jednak, że można dostać paranoi zakupowej użytkując oryginalny wyrób i średnio co dwa miesiące odwiedzać sklep tylko w jednym celu – nabycia przewodu, bo bateria w sprzęcie ledwo zipie, a użytkowany kawałek plastiku i miedzi właśnie ma focha lub wyzionął ducha. To trochę jak z kobietą w ciąży, która ma kaprys, a jak grymasi, to pora dnia i prywatne sprawy w toku nie grają roli. Trzeba zmodyfikować ekspresem priorytety zadań i spełnić obowiązek połówki, bo jak nie, to skończy się na ogólnej niemocy.

[FUSE] chicken oferuje naprawdę dobry produkt podchodząc do „trywialnego” tematu kabli bardzo poważnie. TITAN Loop nie jest jednak długi, bowiem po rozłożeniu będzie go można zmierzyć zwykłą, szkolną linijką wyciągniętą z dna piórnika. 25 cm tyle dokładnie liczy sobie ten kawałek przewodu z jednej strony zakończonego wtyczką USB, a z drugiej Lightning. Jest to jednak produkt stworzony z myślą o turystyce i ciągłym przemieszczaniu się, a więc jego gabaryt jest tu uzasadniony.

TITAN Loop posiada również plastikową szlufkę, której zadaniem jest stworzyć z przewodu pałąk ( chowając do niej końcówkę Lightning). W ten sposób uzyskujemy nie tylko ciekawy efekt, czy jeszcze bardziej mobilny rozmiar ale rzecz praktyczną. Na pałąku bowiem można zawiesić klucze, a całość przymocować do plecaka oszczędzając w nim miejsce.

Sztywny pal Azji

TITAN Loop z powodzeniem też posłuży jako prosty stojak do iPhone’a kiedy z użyciem przewodu będzie on podłączony do portu USB komputera lub solidnej baterii zewnętrznej. Kabel jak wspomniałem wcześniej jest elastyczny, co pozwala go dowolnie wyginać ale przy tym stworzona konstrukcja jest stabilna i utrzyma smartfona w pozycji pionowej. Trzeba również dodać, że zarówno wtyczka USB jak i Lightning są wykończone bardzo solidnie. Całość nie pozostawia złudzeń, że mamy do czynienia z produktem trwałym i jak reklamuje producent odpornym na człowieka, zwięrzęta… na wszystko. Nie wiem jak z dożywotnią gwarancją ale wierzę [FUSE] chicken, że oferując ją nie zasypuje gruszek w popiele, a ja na długi czas zapomnę o odwiedzinach sklepu z przewodami. Kabel oferowany jest również w przystępnej cenie – za ten produkt zapłacimy lekko ponad 100 zł.

 

Kabel TITAN Loop by [FUSE]chicken otrzymaliśmy do testów od firmy ALSTOR, właściciela platformy produktów konsumenckich iCroner.pl

 

[FUSE] chicken Titan Loop – strongman wśród przewodów dla iPhone’a

Oceń post
ZaletyWady

Zalety

  • Trwała konstrukcja
  • Dodatkowa funkcja wisiorka
  • Dożywotnia gwarancja

Wady

  • Przewód mógłby być ciut dłuższy
Oceny
  • Jakość wykonania
  • Praktyczność
  • Cena
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *