Kamera inspekcyjna USB + smartfon, czyli prosty patent na idealny sprzęt dla majsterkowiczów

Kamera inspekcyjna USB + smartfon, czyli prosty patent na idealny sprzęt dla majsterkowiczów

1

Każdy, kto miał okazję majsterkować, reperować auto czy remontować dom wie, jak dużym ułatwieniem w takiej pracy jest możliwość wygodnego zajrzenia do wnętrza naprawianego sprzętu, pod osłonę silnika czy… pod szafę, pod którą wpadła śruba.

Świetnie nadają się do tego nowoczesne kamery inspekcyjne, problem w tym, że takie urządzenia są zwykle drogie. W ofercie firmy Spy Shop pojawił się jednak produkt, dzięki któremu bez wydawania znacznych kwot możemy przekształcić smartfon w zestaw inspekcyjny – kamera USB EN-07. Jej obiektyw ma zaledwie 7 mm średnicy i zestaw diod doświetlających, dzięki czemu bez problemu możemy wykorzystać ją do sprawdzenia najciemniejszych zakamarków.

Zasada działania kamery USB EN-07 jest prosta – wystarczy podłączyć urządzenie do portu USB smartfona lub tabletu (kamera współpracuje z portami obsługującymi standard USB On-The-Go). Dzięki temu możemy wykorzystać ekran urządzenia przenośnego do prezentowania obrazu z kamery. Funkcja doświetlania (6 diod umieszczonych wokół obiektywu) pozwala na sprawną pracę również w ciemnych miejscach – co ważne, za sprawą płynnej regulacji mocy światła użytkownik może optymalnie dopasować doświetlenie do swoich potrzeb).

Obiektyw kamery jest niewielki – ma zaledwie 7 mm średnicy. Kamerę inspekcyjną USB EN-07 można kupić w trzech wersjach różniących się długością przewodu (2 m, 3,5 m lub 5 m). Sam przewód jest trwały i elastyczny, można go więc wygodnie skierować tam, gdzie potrzebna jest kamera, która pracuje w zakresie temperatur od -10 do +50°C .

„Kamera USB EN-07 to idealne rozwiązanie dla wszystkich majsterkowiczów, osób planujących prace budowlane i remont, mechaników, hydraulików itp., ale tak naprawdę urządzenie przyda się w każdej domowej skrzynce z narzędziami. Chyba każdemu zdarzył się problem z odnalezieniem zgubionej pod szafą śrubki, zlokalizowaniem wycieku z armatury czy ze sprawdzeniem wnętrza dowolnego urządzenia elektronicznego – do wszystkich tych celów kamera inspekcyjna USB nada się znakomicie” – wyjaśnia Krzysztof Rydlak, specjalista ds. bezpieczeństwa z sieci sklepów Spy Shop.

Urządzenie dostępne jest w sklepie internetowym SpyShop.pl oraz w sklepach stacjonarnych Spy Shop. Ceny zaczynają się od 259 zł (wersja z przewodem 2 m).

Więcej informacji: https://www.spyshop.pl/kamera-inspekcyjna-usb-do-telefonu-latwe-przeszukiwanie-szczelin-i-zakamarkow-1185.html

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

Comment(1)

  1. nie jest to nadal najtańsze ale naprawdę bardzo przydatne. trochę jako sknera żałowałem pieniędzy ale po kupnie bardzo szybko się przydało raz, drugi i kolejny. dobra inwestycja i sprzęt fajny, dobra jakośc obrazu.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *