Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Filmaster Mobile dla fanów kina
Filmaster Mobile dla fanów kina

Filmaster Mobile dla fanów kina

0

Filmaster

Aplikacja Filmaster Mobile, stworzona przez polski zespół informatyczny, miała premierę na konferencji South by Southwest w Austin, w amerykańskim stanie Teksas. Filmaster w wersji na komórki poleca filmy, jakie warto obejrzeć w okolicznych kinach, bazując na aktualnej lokalizacji oraz filmowym guście użytkownika.

Filmaster Mobile to pierwszy start-up z naszego kraju, który oficjalnie debiutował na SXSW.

Filmaster w wersji na komórki poleca filmy, jakie warto obejrzeć w okolicznych kinach, bazując na aktualnej lokalizacji oraz filmowym guście użytkownika. Pomaga też nawiązać kontakt z innymi maniakami kina z sąsiedztwa oraz umożliwia obserwowanie filmowych fascynacji znajomych. Aplikacja na starcie pobiera z telefonu informację o naszym położeniu i prezentuje repertuar okolicznych kin, wyróżniając pozycje, które według algorytmu rekomendacji najbardziej nam się spodobają. Gdy zaznaczymy, że wybieramy się na dany seans, wiadomość tę otrzymują nasi znajomi, nie tylko na Filmasterze, ale też w popularnych serwisach społecznościowych jak Facebook czy Twitter. Ta funkcja jest szczególnie przydatna na festiwalach filmowych, gdzie z powodu ogromnego wyboru, trudno wybrać filmy jakie warto obejrzeć. Mobilny Filmaster udostępnia również dodatkowe informacje o filmach: pozwala na przeglądanie obsady, zapoznanie się z opisem fabuły, obejrzenie zwiastunów czy też poczytanie recenzji. Darmowa aplikacja dla iPhone jest już dostępna do ściągnięcia ze sklepu AppStore.

Założyciel Filmastera, Borys Musielak, zaprezentował projekt na scenie AppCircus, gdzie do konkursowej rywalizacji stanęły najlepsze mobilne aplikacje z całego świata.

Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.