Home Newsy Działania recyklingowe Apple, rozszerzone na tereny Francji, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii
Działania recyklingowe Apple, rozszerzone na tereny Francji, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii
0

Działania recyklingowe Apple, rozszerzone na tereny Francji, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii

0

AppleApple w przeciągu ostatnich dni wprowadziło w trzech krajach europejskich, a mianowicie Francji, Niemczech oraz Wielkiej Brytanii, inicjatywę recyklingową, która w najbliższej przyszłości rozszerzana ma być także na kolejne państwa. Apple ogłosiło w piątek, że dostępny jak na razie tylko na terenie US program zwrotu zużytych gadżetów elektronicznych z logiem nadgryzionego jabłka, zaczyna funkcjonować także na kontynencie europejskim. Przynosząc na przykład starego iPhona, możemy otrzymać gotówkę lub też korzystne zniżki w sklepie na kolejne produkty.

Za obsługę zużytych urządzeń odpowiedzialna będzie firma Dataserv Group, która świadczy usługi związane właśnie z recyklingiem urządzeń elektronicznych oraz odzyskiwaniem znajdujących się w nich, cały czas sprawnych i działających części.

Jeżeli wierzyć w słowa Apple, w bliższej lub dalszej przyszłości, taka możliwość powinna pojawić się także w naszym kraju – jeżeli kwoty za zużyty sprzęt oddawany do recyklingu będą proporcjonalne do tych, jakie musimy za niego zapłacić, wtedy klienci w Polsce będą mogli uzyskać naprawdę dosyć pokaźny zwrot kosztów. Jak na razie jednak możliwość zwrotu zepsutego iPada, czy też Mac Booka posiadają nasi koledzy z Zachodniej Europy.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *