Home Newsy Duży iPad po raz kolejny na językach
Duży iPad po raz kolejny na językach
0

Duży iPad po raz kolejny na językach

0

Zaprezentowany w 2010 roku iPad po dwóch latach obecności na rynku doczekał się swojej, mniejszej, a przez to bardziej mobilnej wersji w postaci iPada mini. Od jakiegoś czasu jednak sporo mówi się także o większym wariancie pierwowzoru, który miałby w niedalekiej przyszłości całkowicie zastąpić tradycyjne komputery.

Na temat jabłkowego tabletu charakteryzującego się ekranem o przekątnej 12,9 cala oraz rzekomo trwających obecnie testach takiego urządzenia pisaliśmy na łamach niniejszej strony niejednokrotnie.

Wielu analityków jest zdania, że najprawdopodobniej ów sprzęt pojawi się w sprzedaży nie dalej jak w tym roku i zastąpi ultra cienkiego Macbooka Air.

Wszystko wskazuje na to, że plotki mogą ziścić się w rzeczywistości, bowiem pojawiają się nowe, bardziej szczegółowe doniesienia.
W raporcie opublikowanym przez analityka Patrick?a Wang?a, podpierającego się danymi pochodzącymi od dostawców części do tego urządzenia znaleźć można informacje jakoby faktycznie miało ono pojawić się już tej jesieni.

Tablet był by czymś w rodzaju hybrydy stanowiącej połączenie dotykowego sprzętu z notebookiem, wyposażonym w 4-rdzeniowy procesor A8 oraz znacznie większą przestrzeń dyskową. Specyfikacja techniczna rzekomego iPada Pro miałaby dorównywać tej znanej z komputerów przenośnych Apple.

Nie wiadomo jednak, czy konstrukcyjnie byłaby to forma idąca w kierunku typowego tabletu, czy może gigant z Cupertino zdecydowałby się na coś całkiem świeżego w swoim portfolio.

Czymś takim mogłaby być hybryda w dosłownym tego słowa znaczeniu, czyli urządzenie dotykowe, wyposażone w fizyczną klawiaturę.
Wciąż także spore ograniczenia względem systemu OS X ma platforma iOS pod kontrolą której pracuje obecnie sprzedawany iPad.
Zagadkową zatem jest wciąż kwestia oprogramowania operacyjnego w jakie wyposażone byłoby owo, tajemnicze urządzenie.

Źródło: MacRumors

tags:
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.