Home Newsy Czyżby nadchodził iPhone SE 2?
Czyżby nadchodził iPhone SE 2?
0

Czyżby nadchodził iPhone SE 2?

0

Niektórzy z analityków w tym znany wszystkim Ming Chi Kuo są zdania, iż Apple nie zamierza wprowadzić do oferty odświeżonej wersji iPhone’a SE i w przyszłym roku skupi się raczej na modelach, których wyświetlacz przekroczy w przekątnej magiczne 6 cali. Zdania jednak są podzielone, bowiem najmniejszy ze smartfonów cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród użytkowników, a więc jest dochodowy.

Część osób zatem uważa, że następca modelu SE wkrótce się pojawi, choć niewiele wiadomo o prawdopodobnej specyfikacji technicznej tego urządzenia poza wielkością jego ekranu, która nadal będzie wynosić 4 cale. To właśnie ten parametr ma być kluczowy dla znakomitej sprzedaży smartfona, bowiem umożliwia on obsługę telefonu jedną ręką, co też chwali sobie masa osób.

Jeden z chińskich serwisów dotarł jednak do informacji zgodnie z treścią których Apple już pracuje nad następcą modelu SE, a ten na rynku pojawić się ma w pierwszej połowie 2018 roku. Specyfikacją techniczną urządzenie ma być zbliżone do iPhone’a 7. We wnętrzu prawdopodobnie znajdzie się 4-rdzeniowy procesor A10 Fusion wsparty 2 GB pamięci RAM. Na dane użytkownika w najtańszej wersji ma być rzekomo przeznaczone 32 GB pamięci, sporych zmian w zakresie rozdzielczości doczekają się także oba aparaty, przedni i tylny.

Nie ma jednak co liczyć na konstrukcyjną inspirację iPhone’’m X. Model SE 2 nadal będzie wyposażony w ekran LCD o przekątnej 4 cale, choć poprawie ulegnie jego rozdzielczość.

Szkoda, bo prezentowany przez nas wczoraj koncept takiego urządzenia z ekranem OLED wygląda obiecująco.

Źródło: CNMO

 

Czyżby nadchodził iPhone SE 2?

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)