Home Newsy Czy zobaczymy nowy produkt Apple na WWDC 2022?
Czy zobaczymy nowy produkt Apple na WWDC 2022?
0

Czy zobaczymy nowy produkt Apple na WWDC 2022?

0

Na początku tego roku kilku programistów znalazło w dziennikach App Store odniesienia do platformy o nazwie „RealityOS”. To oczywiście potwierdziło wiele plotek o tym, że Apple pracuje nad nowymi urządzeniami do rzeczywistości mieszanej. Teraz, dzięki nowemu znakowi towarowemu „RealityOS”, możemy mieć wskazówkę, że te nowe urządzenia AR/VR firmy Apple rzeczywiście pojawią się wkrótce.

Jak odkrył Parker Ortolani, nieznana firma Realityo Systems LLC zarejestrowała znak towarowy „RealityOS” w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO). Znak towarowy został zgłoszony 8 grudnia 2021 r. Chociaż może to być znak towarowy jakiejś przypadkowej firmy, istnieją dowody na powiązanie tego konkretnego znaku towarowego z Apple.

Apple posiada kilka firm, które zajmują się rejestrowaniem znaków towarowych i patentów na niewydane produkty – tak aby nie były bezpośrednio powiązane z Apple w przypadku przecieków. Na przykład jedną z takich firm Apple jest „Yosemite Research LLC”, której Apple używa do rejestrowania nazw macOS, takich jak Yosemite i Big Sur. W zeszłym roku ta firma zarejestrowała znak towarowy „Monterey” na kilka dni przed WWDC 2021 i okazało się, że Monterey to oficjalna nazwa systemu macOS 12. Zarówno Yosemite Research LLC, jak i Realityo Systems LLC są zarejestrowane pod tym samym adresem, co wskazuje na „Corporation Trust Center” – prawdziwą firmę świadczącą usługi w zakresie znaków towarowych, której Apple jest klientem.

Gdy tylko Ortolani podzielił się swoimi odkryciami, niektórzy użytkownicy Twittera zauważyli, że ta sama firma zgłosiła znak towarowy „RealityOS” w innych krajach, takich jak Uganda i Urugwaj. 9to5Mac potwierdził, że ​​firma Realityo Systems LLC złożyła wniosek o znak towarowy w Brazylii w grudniu zeszłego roku, a 10 maja 2022 r. nastąpiła aktualizacja wniosku. Niektóre z tych znaków towarowych zostały zgłoszone z logo przy użyciu zastrzeżonej typografii Apple San Francisco. W tym samym czasie znak towarowy RealityOS ma deadline na 8 czerwca 2022 jako termin „zgłoszenia międzynarodowego” w USPTO. To tylko 2 dni po WWDC, a dodatkowo w dokumentach nie ma żadnych „dowodów użytkowania”, co potwierdza, że RealityOS jest powiązany z niewydanym jeszcze produktem.

RealityOS to prawdopodobnie nazwa nowego systemu operacyjnego Apple stworzonego dla nadchodzących urządzeń AR/VR tej firmy. Według plotek Apple pracuje nad dwoma nowymi urządzeniami – parą okularów AR i zestawem słuchawkowym do rzeczywistości mieszanej.

Chociaż projekt okularów AR jest wciąż w fazie rozwoju, niedawny raport Bloomberga ujawnił, że kierownictwo Apple niedawno zaprezentowało nowy zestaw słuchawkowy AR/VR radzie dyrektorów firmy. Sugeruje to, że produkt może zostać ogłoszony już na WWDC 2022 w przyszłym tygodniu.

źródło: 9to5mac.com

Czy zobaczymy nowy produkt Apple na WWDC 2022?

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.