Home Newsy tvOS 16 – nowe informacje, plotki i oczekiwania (WWDC 2022)
tvOS 16 – nowe informacje, plotki i oczekiwania (WWDC 2022)
0

tvOS 16 – nowe informacje, plotki i oczekiwania (WWDC 2022)

0

Za kilka dni rozpocznie się WWDC 2022. 6 czerwca Apple prawdopodobnie ogłosi tvOS 16, który będzie kolejnym ważnym wydaniem platformy oprogramowania Apple dla Apple TV i HomePod. Poniżej przedstawiamy wszystkie najnowsze plotki i oczekiwania dotyczące systemu tvOS, w tym nowe funkcje, informacje o wydaniu i nie tylko.

tvOS 16 zostanie prawdopodobnie ogłoszony 6 czerwca, podczas przemówienia na WWDC 2022. Wydarzenie będzie odbywać się online, chociaż niektórzy studenci i programiści będą mogli osobiście uczestniczyć w przemówieniu w Apple Park. Po ogłoszeniu Apple będzie testować system operacyjny przez kilka miesięcy, dopóki nie zostanie wydany dla wszystkich użytkowników około września, tak jak robiła to firma w ciągu ostatnich lat. W szczególności w przypadku aktualizacji oprogramowania HomePod 16 prawdopodobnie tylko wybrani programiści będą mogli ją przetestować, tak jak miało to miejsce od czasu, gdy firma wypuściła linię inteligentnych głośników.

W przeciwieństwie do urządzeń z systemem iOS, iPadOS i watchOS wydaje się, że Apple nie ma powodu, aby nie wspierać istniejących produktów Apple TV i HomePod. Mając to na uwadze, oto co Apple TV i HomePods prawdopodobnie otrzymają tvOS 16:

  • Apple TV 4K (2. generacji)
  • Apple TV 4K (1. generacji)
  • Apple TV Full HD (4. generacji)
  • HomePod mini (2020)
  • HomePod (2018)

W zeszłym roku, zapowiedź tvOS 15 nie należała do najlepszych, zatem bardzo prawdopodobne jest to, że w tym roku tvOS 16 będzie pewnego rodzaju „niespodzianką”. Część użytkowników oczekuje, że aplikacja Apple Fitness + zostanie ulepszona oraz, że zostanie dodane więcej języków, które Siri będzie potrafiła zrozumieć dzięki aktualizacji oprogramowania HomePod 16. Inni natomiast mają nadzieję na zmodernizowanie ekranu głównego Apple TV.

Oczekiwania, a rzeczywistość mogą się jednak bardzo różnić, zatem należy poczekać bliżej terminu rozpoczęcia WWDC 2022, żeby poznać jeszcze więcej szczegółów.

źródło: 9to5mac.com

tvOS 16 – nowe informacje, plotki i oczekiwania (WWDC 2022)

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.