„Czarny ekran” na telefonie iPhone? Co możemy zrobić, gdy telefon nie reaguje?

„Czarny ekran” na telefonie iPhone? Co możemy zrobić, gdy telefon nie reaguje?
1

„Czarny ekran” i brak reakcji telefonu iPhone, to często spotykany problem wśród użytkowników telefonu firmy Apple. Problem może wyglądać dość niebezpiecznie, ale z reguły jest to bardzo łatwe rozwiązanie problemu. Zobacz co możesz zrobić w takiej sytuacji.

Jeżeli twój iPhone przestał reagować na próby przywrócenia go do stanu użytkowania, a na ekranie występuje tak zwany „czarny ekran to jeszcze nie powód, żeby oddawać go do serwisu. Zgodnie z poradnikiem rozwiązywania problemów sprzętowych, zamieszczonym na stronie internetowej apple.com istnieje sposób, na szybkie i łatwe przywrócenie telefonu do pracy, bez konieczności wydawania pieniędzy na naprawę.

Diagnoza problemu „czarnego ekranu w iPhone”

Aby rozwiązać problem, musimy pierw upewnić się z jakim problemem boryka się nasz iPhone. Dlatego też, musimy podjąć następujące kroki.

  1. Wyłącz dzwonek w telefonie. Żeby sprawdzić, czy telefon reaguje na Twoje polecenia. Jeśli iPhone zawibruje oznacza to że jest on zasilany, czyli włączony i że problem leży w samym wyświetlaczu.
  2. Wyłącz i włącz ponownie swój telefon. Żeby wyłączyć telefon należy nacisnąć przycisk budzenia/usypiania i przytrzymać go przez kilka sekund. Po tej operacji na ekranie powinien wyświetlić się suwak, następnie przesuń ten suwak i znowu naciśnij i przytrzymaj ten sam przycisk aż na ekranie wyświetli się logo firmy Apple.

Rozwiązanie problemu

Jeśli Twój iPhone jest uruchomiony, wydaje dźwięki jednak ekran nadal nie reaguje, oznacza że musimy przeprowadzić na naszym urządzeniu Hard Reset. Jak tego dokonać? Otóż musimy nacisnąć jednocześnie Sleep/Wake na górnej krawędzi lub bocznej(zależnie od modelu iPhone) oraz przycisk Home(pod ekranem) i trzymamy je do momentu, aż nie pojawi się ekran z logo Apple.

iphone6_hands_reset_homepage_thumb8001

3.6/5 - (25)

Comment(1)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *