Home Recenzje Aplikacje / Gry / Oprogramowanie Cleaner App – uprzątnij w końcu bałagan na Macu!
Cleaner App – uprzątnij w końcu bałagan na Macu!

Cleaner App – uprzątnij w końcu bałagan na Macu!

0

Też masz mnóstwo plików na biurku? A może brakuje ci miejsca na kolejną fajną apkę? Tak… ja też znam te problemy! Dziś pokażę Ci aplikację, która może troszkę załagodzić ten ból! 😊

Bałagan i jego konsekwencje

Zapewne nie muszę tłumaczyć wam jakie konsekwencje niesie za sobą wieczne utrzymywanie bałaganu na dysku waszego laptopa bądź komputera. Wolniejsze działanie, kombinowanie „co tu usunąć” żeby jakaś kolejna aplikacja się zmieściła, problemy w znalezieniu pliku… Tak, każdy z nas ma jakieś grzeszki i jeśli chodzi o mój – zdecydowanie jest to bałaganiarstwo na komputerze. Raz zainstalowana aplikacja zostaje u mnie… dopóki nie będę potrzebował miejsca na kolejną. No cóż. Taki już jestem. Postanowiłem jednak zacząć z tym walczyć i wpadłem na aplikację, która trochę mi może to ułatwić.

Co robi Cleaner App?

Sprząta. Taki iRobot Roomba, tylko że dla MacBooka i iMaca. Potrafi znaleźć pliki które ważą najwięcej, stare i nieużywane od dawna aplikacje i zrzuty ekranu, podwójne pliki i wiele, wiele więcej. Podsumowując krótko – jego zadaniem jest odnalezienie tego co zaśmieca nasz dysk.  Jak sobie z tym radzi? Naprawdę dobrze! Żadna z sugerowanych aplikacji/plików nie była mi jakoś szczególnie potrzebna, więc wybiera on te najstarsze z najstarszych do których jest już małe prawdopodobieństwo, że ponownie sięgniemy po nie. To jego niewątpliwy plus! Aplikacja pozwala nam także na wykrycie zduplikowanych zdjęć, co może okazać się zbawieniem podczas zgrywania zdjęć z wyjazdu rodzinnego. Każdy z nas ma tą jedną ciocię, której zdarzy się pstryknąć sto takich samych zdjęć (z czego na większości będzie kciuk) czy przykładowo 50 zdjęć psa. No cóż. Ciocie już takie są.

Jak coś usunąć? To proste! Wybierasz interesujący cię plik, zaznaczasz go i klikasz „Review and Remove” a następnie „Remove”. Gotowe. Program pokaże Ci co konkretnie skasowałeś oraz ile miejsca dzięki temu zabiegowi udało ci się uwolnić.

Czy jest godny polecenia?

Tak! Polecam go z całego serca. Jest to program bardzo podobny do CleanMyMac, jednakże jest on mam wrażenie nieco prostszy w obsłudze i jakiś taki bardziej intuicyjny dla mnie. Jeżeli nie podpasuje wam Cleaner App – to zerknijcie na jego odpowiednik wymieniony przeze mnie wyżej. Cleaner App robi co ma robić i jest w tym bardzo dobry. Nie mam do czego się przyczepić.

Ile kosztuje?

Program w darmowej wersji pozwala nam na usuwanie „największych” plików. Jeżeli chcecie uzyskać dostęp do zakładek ze zrzutami ekranu, duplikatami zdjęć i plików to musicie wykupić dostęp do wersji PRO. Ile to kosztuje? 94,99 zł jednorazowo – na całe życie. Czy to dużo – czy mało? No cóż… każdy będzie oceniał po zasobności własnego portfela, natomiast uważam, że w porównaniu do 160 złotych ROCZNIE, które przyjdzie nam zapłacić za CleanMyMac jest to cena całkiem przyjazna dla konsumenta.

Skąd go pobrać?

Znajdziecie go za darmo w AppStore – *KLIK*

Cleaner App – uprzątnij w końcu bałagan na Macu!

Dominik Rudkowski Kocham testować nowe rzeczy, ale nienawidzę ograniczać się do jednej firmy. Opowiem wam nie tylko o Apple, ale również o Androidzie i innych ciekawych rozwiązaniach. Zapraszam! WAŻNE: w związku z brakiem dostępu do mojej głównej poczty proszę o kierowanie maili na służbową skrzynkę: dominik.rudkowski@applemobile.pl Instagram: https://www.instagram.com/domiss.s/