Ciekawy koncept Maca Pro i monitora od Apple

Ciekawy koncept Maca Pro i monitora od Apple

0

Kilka dni temu w wywiadzie udzielonym przez Philla Schillera dla serwisu BuzzFeed pojawiła się znakomita informacja dla osób wyczekujących następców komputerów stacjonarnych kalifornijskiej firmy. Oficjalnie bowiem wiadomo już, że Apple pracuje nad nową wersją Maca Pro, zewnętrznym monitorem oraz kolejnymi odsłonami iMaca.

W przypadku najmocniejszej maszyny ze stajni Apple, czyli Maca Pro byłoby to urządzenie o konstrukcji modularnej, czyli takiej, która da się rozbudować o kolejne mocniejsze podzespoły takie jak płyta główna, czy dysk SSD. Plotki głoszą, że komputer wraz z zewnętrznym monitorem miałby pojawić się w ofercie nie wcześniej jak w 2018 roku.

Tymczasem serwis Curved postanowił stworzyć koncept obu urządzeń. Zaprezentowany Mac Pro z wyglądu przypomina Maca mini lecz postawionego w pionie na jednym z boków obudowy. Na niej znaleźć można przyciski funkcyjne w tym przycisk Power ulokowane na panelu dotykowym przypominającym Touch Bar. Obudowa maszyny byłaby obustronnie otwierana w celu wymiany wspomnianych już podzespołów. W zależności od strony prawej lub lewej można byłoby wyciągnąć płytę główną wraz z kartą graficzną lub dysk SSD.

Jak przystało na urządzenie dla profesjonalistów nowy Mac Pro wyposażony byłby w komplet złączy i portów w tym gniazda USB-C, Thunderbolt 3, czy HDMI. Projektanci połączyli komputer z własną wizją nowego monitora zewnętrznego od Apple.

Źródło: Curved

 

Ciekawy koncept Maca Pro i monitora od Apple

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *