Ciekawostka dotycząca systemu tvOS 10.2

Ciekawostka dotycząca systemu tvOS 10.2

0

Już niedługo, zapewne po pierwszej w tym roku konferencji Apple do rąk wszystkich użytkowników posiadających kompatybilne urządzenia trafią testowane dotąd systemy operacyjne. Wśród nich znajduje się platforma tvOS w wersji 10.2.

Na temat zaimplementowanych w nią nowości nie wiadomo jak dotąd zbyt wiele. Oficjalnie ma ona dać wsparcie dla aplikacji TV, choć ta póki co dostępna jest jedynie dla mieszkańców nielicznych lokalizacji. Na liście Polski niestety brak.

Pewni użytkownicy testujący system tvOS 10.2 natknęli się jednak na okno wyświetlające nowości jakimi owa platforma się cechuje. Finalna wersja ma przynieść między innymi wsparcie dla oglądania filmów wypożyczonych w iTunes Store na innych urządzeniach. Wsparcie dla tej opcji przyniosła również ostatnia aktualizacja iTunes podnosząca program do wersji 12.6. Ma ona działać jedynie z urządzeniami, na których zainstalowano systemy niedostępne jeszcze w oficjalnym kanale dystrybucji, czyli wspomniany tvOS 10.2 oraz iOS 10.3.

Pojawi się również szybsze przewijanie list oraz wsparcie aplikacji Pilot dla iPada.

Nowe wersje systemów powinny trafić do oficjalnej dystrybucji już niebawem. Prawdopodobnie nastąpi to na początku kwietnia. W tym czasie Apple zorganizuje też zapewne swoją pierwszą konferencję, na której zostaną zaprezentowane nowe modele iPada Pro.

Źródło: 9To5Mac

 

Ciekawostka dotycząca systemu tvOS 10.2

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *