Home Newsy Kolejne informacje techniczne na temat głośnika HomePod
Kolejne informacje techniczne na temat głośnika HomePod
0

Kolejne informacje techniczne na temat głośnika HomePod

0

Ostatnio nie ma dnia aby w sieci nie pojawiały się kolejne informacje związane ze specyfikacją techniczną głośnika HomePod, którego sprzedaż oficjalnie ruszy już 9 lutego. Na światło dzienne wypływa coraz więcej aspektów, szczegółów dotyczących zarówno funkcjonalności sprzętowych jak i wymogów, które należy spełnić by móc cieszyć się możliwościami urządzenia.

Serwis The Verge podzielił się w sieci kolejnymi takimi doniesieniami. Dotarł on do informacji zgodnie z treścią których do pierwszej konfiguracji głośnika HomePod będzie potrzebne inne urządzenie mobilne od Apple pracujące pod kontrolą systemu nie niższego niż iOS 11. Proces aktywacji głośnika ma wyglądać podobnie do tego jaki znamy ze słuchawek AirPods. Bliskie położenie głośnika w sąsiedztwie z iPhone’m lub iPadem pozwoli na szybką aktywację tego pierwszego wraz z przekopiowaniem danych o dostępie do sieci WiFi, czy ustawieniach Siri.

Co więcej wszelkie ustawienia głośnika oraz przyszłe aktualizacje jego oprogramowania dostępne mają być z poziomu aplikacji Home wbudowanej w system iOS.

W ostatnim czasie można było dowiedzieć się również, iż głośnik nie pozwoli na sparowanie z urządzeniami pracującymi pod kontrolą systemu Android. Urządzenie nie posiada też wbudowanego akumulatora przez co na stale musi być podłączony do źródła zasilania. Do jego użytkowania wymagana będzie również subskrypcja takich usług jak Apple Music, czy iTunes Match.

Źródło: The Verge

 

Kolejne informacje techniczne na temat głośnika HomePod

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *