Home Newsy Chaos informacyjny – cena iPhone’a 8
Chaos informacyjny – cena iPhone’a 8
0

Chaos informacyjny – cena iPhone’a 8

0

Tuż przed premierą nowych modeli iPhone’a w sieci zagościł się na dobre chaos informacyjny związany z ceną jaką Apple zażyczy sobie za flagowy model swojego urządzenia. Wersji scenariuszy było już na przełomie ostatnich miesięcy kilka. Urządzenie miało zgodnie ze spekulacjami kosztować nawet 1200 dolarów, co uczyniłoby z niego najdroższy smartfon w historii kalifornijskiej firmy.

Zaraz potem studzono emocje szacując cenę na poziomie 999 dolarów za podstawową wersję urządzenia z dyskiem o pojemności 64 GB. W Polsce iPhone’a 8 prawdopodobnie wyceniono by wówczas na kwotę 4799 zł. Ostatni raport jest jeszcze bardziej optymistyczny.

Analitycy z firmy UBS są zdania, że Apple nie ma w zwyczaju mocno odbiegać ceną swoich nowych produktów od oferty konkurencji, w tym głównego rywala firmy Samsung. Bazując na cenach koreańskiego producenta powstały więc spekulacje, iż kalifornijska firma wyceni podstawową wersję swojego flagowego smartfona na kwotę 899 dolarów amerykańskich.

W tym samym raporcie czytamy, że w ofercie dostępne będą jedynie dwie wersje pojemnościowe urządzenia, a nie jak wstępnie szacowano trzy. iPhone 8 ma trafić na rynek z dyskiem o pojemności 64 GB oraz 256 GB.

Źródło: Business Insider

 

Chaos informacyjny – cena iPhone’a 8

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)