Home Newsy Ceny nowych iPhone’ów mogą wzrosnąć o 100 dolarów
Ceny nowych iPhone’ów mogą wzrosnąć o 100 dolarów
0

Ceny nowych iPhone’ów mogą wzrosnąć o 100 dolarów

0

Ceny tegorocznych modeli iPhone’ów 14, mogą wzrosnąć o 100 dolarów.

Firma Apple przygotowuje się do wrześniowej premiery nowej linii smartfonów iPhone 14. Problemy u dostawców mogą zmusić Apple do znacznego podniesienia cen swoich smartfonów. Analityk Wedbush Securities, Dan Ives, powiedział, że firma uważa, że ​​„iPhone 14 wzrośnie o 100 dolarów”. „Ceny rosną w całym łańcuchu dostaw, a gigant z Cupertino musi w tym wydaniu przenieść te koszty na konsumenta”. Wiele komponentów, z których składa się smartfon poszło w górę jeśli chodzi o cenę. Samsung w maju przykładowo podniósł cenę produkcji chipów aż o 20%. Blokady związane z Covid spowodowały również problemy w łańcuchu dostaw Apple, a partnerzy starają się nadrobić zaległości w produkcji.

Model podstawowy iPhone 13 i iPhone 13 Pro kosztują odpowiednio 799 i 999 USD, więc odpowiedniki iPhone’a 14 mogą kosztować odpowiednio 899 i 1099 USD.

Ceny nowych iPhone’ów mogą wzrosnąć o 100 dolarów

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.