Home Newsy Ceny iPhone’a X na aukcjach
Ceny iPhone’a X na aukcjach
0

Ceny iPhone’a X na aukcjach

0

Jak co roku spora rzesza opryszków jeszcze przed rozpoczęciem przedsprzedaży jabłkowych smartfonów uaktywnia się na rozmaitych portalach aukcyjnych oferując wyczekiwany produkt w innym niż Apple Store i pośrednicy sprzedażowi kanale dystrybucji. Nie zdążyłeś z zakupem iPhone’a X w pre-orderze? Z pewnością zajrzysz w inne miejsca w sieci.

Właśnie rozpoczęło się polowanie na frajerów, naiwne jednostki chcące wejść w posiadanie nowiutkiego cacka od Apple za wszelką cenę. Za wszelką? A Ty wydałbyś na iPhone’a X 12.000 dolarów, czyli ponad 40.000 zł? Z takimi cenami bowiem można zetknąć się w serwisie aukcyjnym e-Bay, gdzie jeden z cymbałów tyle właśnie życzy sobie za smartfon z Cupertino.

To jednak tylko jeden z licznych przykładów oszustw, robienia społeczeństwa w przysłowiową trąbę. Podobne kwiatki znaleźć można także na rodzimym rynku, gdzie w popularnym u nas serwisie Allegro pewna część „pomysłowych bysmesmenów” oferuje iPhone’a X w wersji 64 GB za kwotę 5.799 zł, czyli wyższą niż równowartość modelu z pamięcią 256 GB. Kup, a zostaniesz potraktowany jak VIP i nie zapłacisz nic za wysyłkę.

Żerowanie na ludzkiej naiwności, to poniekąd już chleb powszedni. Niektórzy wychodzą z założenia, że można przecież zarobić na sytuacji z trudną dostępnością smartfona i długimi czasami realizacji zamówienia. W chwili pisania tego tekstu w Apple Store Online okres ten wynosi od 5 do 6 tygodni. Kreatywni użytkownicy aukcyjnych portali zapewnią ci jednak dostawę tuż po 3 listopada kiedy iPhone X oficjalnie pojawi się w sprzedaży. Czytajcie dokładnie opisy aukcji i nie dajcie się zwieść, po to przecież macie łeb na karku.

Z premedytacją linkuję do aukcji i umieszczam zrzuty ekranu. Uważam, że wszyscy ci pseudo sprzedawcy powinni się wstydzić. Kto wie, a raczej bardzo prawdopodobne, że sami klikali wczoraj w Apple Store o 9:01 kiedy to ruszyła przedsprzedaż z myślą o tej intratnej inwestycji mnożącej mamonę. Uczciwi nabywcy chcący kupić urządzenie ze słusznego miejsca, czyli Apple Store Online także są w pewien sposób poszkodowani. Przez takich handlarzy jak ci przytoczeni wyżej szybko wydłużył się czas oczekiwania na smartfona, bowiem w jakimś stopniu dzięki nim wyczerpały się szybko zapasy magazynowe.

Widać cinkciarstwo ma też inną formę.

Źródło: życie

Zdjęcie e-Bay: ThinkApple

 

Ceny iPhone’a X na aukcjach

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)