Bombowy bank energii dla trzech urządzeń z obsługą PD 20W i QC 3.0 – Recenzja WEKOME WP-345 10000mAh

Bombowy bank energii dla trzech urządzeń z obsługą PD 20W i QC 3.0 – Recenzja WEKOME WP-345 10000mAh

Bombowy bank energii dla trzech urządzeń z obsługą PD 20W i QC 3.0 – Recenzja WEKOME WP-345 10000mAh

0

Przyznaję, że dawno nie widziałem czegoś tak elektryzującego, jak WEKOME WP-345. Spodziewam się, że gdy zabiorę go na wakacje, to raczej kontrolę osobistą mam murowaną, i to najpewniej taką z wykrywaniem środków wybuchowych. Wszystko dlatego, że choć to tylko power bank, to sami przyznacie, że po prostu wygląda jak mała bomba z jakimś niewielkim materiałem rozszczepialnym.

Bombowe wzornictwo

Jakieś układy, jakieś elementy elektroniczne, jakiś cyfrowy wyświetlacz wskazujący procenty i na dodatek odstające kabelki. Ten power bank wygląda po prostu bombowo – dosłownie i w przenośni.

Mimo oryginalnego wyglądu to po prostu wysokiej jakości wsparcie dla baterii naszych podręcznych urządzeń, idealny do zabrania na wakacje czy w inną podróż, gdzie zamierzamy szczególnie intensywnie korzystać ze smartfonu, kamerki gopro, słuchawek czy tabletu.

WEKOME WP-345 wyposażony został w akumulator litowo-polimerowy o całkiem sporej pojemności baterii wynoszącej 10 000 mAh. Przy rozmiarach porównywalnych do paczki papierosów i pojemności znamionowej 5200mAh pozwoli zapełnić pod korek pustą baterię chyba każdego popularnego smartfona dostępnego na rynku. Przy tym zrobi to niesamowicie szybko.

Praktyczne rozwiązania

Wszystko za sprawą wsparcia dla najnowocześniejszych technologii ładowania jak Power Delivery o mocy 20W czy QC 3.0 o mocy 22.5W. Możemy być zatem pewni, że potrzebując ekspresowego doładowania baterii, nie zawiedziemy się na tym power banku. Wystarczy, że podłączany do niego sprzęt będzie kompatybilny z jedną z tych technologii ładowania.

Specyfikacja:

· Materiał: ABS+PC
· Typ akumulatora: Litowo-polimerowy
· Pojemność baterii: 10000 mAh
· Pojemność znamionowa: 5200 mAh
· Napięcie wejściowe: USB-C 5V/3A 9V/2A 12V/1.5A
· Napięcie wyjściowe: USB: DC4.5V/5A 5V/3A 9V/2A 12V/1.5A
· Napięcie wyjściowe: Kabel USB-C: 4.5V-5A/5V-3A/9V-2A/12v-1, 5A
· Napięcie wyjściowe: Kabel Lightning: DC5V/3A 9V/2.22A 12V/1.67A
· Moc: PD 20W+ QC 22,5W Super szybkie ładowanie
· Cyfrowy wyświetlacz LED

Dużym ułatwieniem w korzystaniu z tego banku energii są dwa wbudowane przewody – typ Lightning oraz typ USB-C. Dzięki temu, chcąc naładować AirPodsy czy iPhone’a, nie musimy poza powerbankiem zabierać nic więcej. Żadnego kabla itd. Ten po prostu wypinamy ze szczeliny i wciskamy do telefonu.

Jeżeli mamy urządzenie z USB-C, wygląda to dokładnie tak samo. Co więcej, możemy ładować dwa urządzenia na raz, a jeżeli bardzo chcemy to nawet 3 naraz – wystarczy wykorzystać złącze typu USB-A, wpiąć do niego kabel USB i naładować kolejne urządzenie.

Kolejną zaletą tego power banku jest obsługa Power Delivery także w przypadku naładowania samego akumulatora wewnątrz tegoż urządzenia. Do tej pory używałem potężnego powerbanku od Moshi, jednak jego naładowanie trwa wiele godzin, gdyż obsługuje wyłącznie 5V/1A.

Tu możemy wykorzystać 5V/3A 9V/2A 12V/1.5A, co sprawia, że pełny akumulator gotowy do pracy z naszymi gadżetami uzyskujemy nawet w kilkadziesiąt minut. Wystarczy odpowiedniej mocy ładowarka.

Podsumowując

Niewielkie rozmiary, duża pojemność i mała masa na poziomie 280 gramów sprawiają, że ten bank energii możemy mieć naprawdę zawsze przy sobie i skorzystać z jego zasobów energii zawsze wtedy, gdy tego potrzebujemy. Wygląda mega, przy tym posiada wbudowane kable i można nim ładować aż trzy urządzenia, w tym dwa bez dodatkowych przewodów.

Gdy poznałem cenę na poziomie 119 złotych, byłem w szoku, że tylko tyle. Wady? Pojemność znamionowa 5200mAh przy chęci naładowania trzech urządzeń nie powala. Natomiast jako wsparcie na wypadek większego zapotrzebowania na energię WEKOME WP-345 sprawdzi się świetnie.

Power bank dostarczył do recenzji sklep DoApple.pl

5/5 - (4 votes)
Zalety Wady

Zalety

  • Oryginalny wygląd
  • Atrakcyjna cena zakupu
  • Wbudowane przewody Lightning i USB-C
  • Możliwość podłączenia dodatkowego kabla USB
  • Szybkie ładowanie PD i QC
  • Niewielkie rozmiary i masa

Wady

  • Pojemność znamionowa 5200 mAh przy pojemności baterii 10k mAh
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *