Home Newsy Apple zatrudnia byłego kierownika ds. oprogramowania Tesla Autopilot
Apple zatrudnia byłego kierownika ds. oprogramowania Tesla Autopilot
0

Apple zatrudnia byłego kierownika ds. oprogramowania Tesla Autopilot

0

Lata mijają, a do nas co rusz docierają kolejne doniesienia dotyczące samochodu od Apple. Pod koniec piątku, Apple zatrudniło byłego dyrektora ds. oprogramowania Tesli, Christophera Moore’a.

Gigant z Cupertino od pięciu lat pracuje nad projektem autonomicznego samochodu elektrycznego o nazwie kodowej Project Titan. Grupa odnotowała dużą rotację liderów, a raporty twierdzą, że Apple wciąż przesuwa cele dotyczące tego, co chce osiągnąć. 

Obecny stan samoczynnego oprogramowania Apple pozostaje bardzo niejasny. Apple prowadzi małą flotę testową prototypowych pojazdów autonomicznych w Kalifornii. Uważa się, że system opiera się na kamerach wideo i radarach LiDAR do wykrywania otaczającego środowiska. Foxconn, kluczowy monter iPhone’ów, wykazał zainteresowanie zostanie firmą kontraktującą samochody, więc istnieje wiele spekulacji, że Apple i Foxconn mogą również połączyć siły w sprawie samochodu.

Apple zatrudnia byłego kierownika ds. oprogramowania Tesla Autopilot

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *