Home Newsy Chipy Intel Alder Lake są wydajniejsze niż M1 Max, ale zużywają znacznie więcej energii
Chipy Intel Alder Lake są wydajniejsze niż M1 Max, ale zużywają znacznie więcej energii
0

Chipy Intel Alder Lake są wydajniejsze niż M1 Max, ale zużywają znacznie więcej energii

0

W zeszłym tygodniu Intel zaprezentował swoje pierwsze procesory 12. generacji „Alder Lake”, wprowadzając sześć nowych procesorów przeznaczonych do komputerów stacjonarnych, w tym wysokiej klasy Core i9-12900K, 16-rdzeniowy układ z ośmioma rdzeniami wydajnościowymi i ośmioma rdzeniami wydajnymi.

Chociaż pierwsze procesory 12. generacji są skierowane do komputerów stacjonarnych. Nadal jednak stanowią one interesujące porównanie z układami Apple M1 Pro i M1 Max w 14- i 16-calowych modelach MacBook Pro, ponieważ plotki sugerują, że Apple planuje wydać nowe 27 -calowy iMac z tymi samymi chipami M1 Pro i M1 Max w pierwszej połowie przyszłego roku.

Pierwsze wyniki testu Geekbench 5 dla Core i9-12900K pokazują, że procesor jest do prawie 1,5 raza szybszy niż M1 Pro i M1 Max pod względem wydajności wielordzeniowej. W szczególności procesor Core i9 ma jak dotąd średni wynik wielordzeniowy wynoszący około 18 500, w porównaniu do około 12 500 dla M1 Pro i M1 Max. 

Chociaż procesor Core i9 jest znacznie szybszy niż M1 Pro i M1 Max, zużywa również znacznie więcej energii niż chipy Apple, a Intel podaje, że chip zużywa do 125 W mocy przy częstotliwościach podstawowych i do 241 W mocy w trybie Turbo.

Chipy Intel Alder Lake są wydajniejsze niż M1 Max, ale zużywają znacznie więcej energii

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *