Home Newsy Apple wciąż pracuje nad komputerem iMac Pro z większym ekranem
Apple wciąż pracuje nad komputerem iMac Pro z większym ekranem
0

Apple wciąż pracuje nad komputerem iMac Pro z większym ekranem

0

Apple wciąż pracuje nad komputerem iMac z większym wyświetlaczem i mocniejszym chipem przeznaczonym na rynek profesjonalny, twierdzi Mark Gurman z Bloomberga.

W najnowszym wydaniu swojego biuletynu „Power On”, Gurman zasugerował, że Apple pracuje nad co najmniej dwoma modelami „iMac”, prawdopodobnie wykorzystujących układy z serii M3. Gurman mówi, że Apple prawdopodobnie wprowadzi zaktualizowany 24-calowy iMac ze standardowym chipem M3 w 2023 roku i kontynuuje prace nad wysokiej klasy modelem iMac:

„Nadal wierzę też, że Apple pracuje nad iMacem z większym ekranem skierowanym na rynek profesjonalny. Wyobrażam sobie, że użyje odmiany układu M3, prawdopodobnie M3 Pro i M3 Max. To pasowałoby do chipów wewnątrz MacBooka Pro. Nie sądzę, aby połączenie Maca Studio lub Maca mini z wyświetlaczem Apple Studio było odpowiednie dla wielu profesjonalnych użytkowników, którzy chcą mieć więcej miejsca na ekranie.”

W marcu 2021 r. Apple wycofał iMaca Pro, a w marcu 2022 r. wycofał 27-calową wersję iMaca z procesorem Intel, pozostawiając 24-calowy iMac z chipem M1 jako jedyny pozostały model. Na razie Apple skutecznie zastąpiło 27-calowy iMac komputerem Mac Studio i odpowiadającym mu wyświetlaczem Studio, a niektóre źródła twierdzą, że nie jest opracowywany żaden wysokiej klasy iMac, ale Gurman jest jednym z ekspertów twierdzących, że mocniejszy, większy iMac jest nadal w drodze.

W prognozie Gurmana dotyczącej nadchodzących komputerów Mac M2 na mapie drogowej produktów Apple, która obejmuje nowe modele Mac mini z chipami ‌M2‌ i ‌M2‌ Pro, nowe 14-calowe i 16-calowe modele MacBook Pro z Chipy ‌M2‌ Pro i ‌M2‌ Max oraz nowa wieża Mac Pro z chipami ‌M2‌ Ultra i „M2‌ Extreme. Gurman spodziewa się, że zaktualizowany 24-calowy ‌iMac‌ będzie jednym z pierwszych komputerów Mac z serii ‌M3‌, w skład którego wejdzie zaktualizowany 13-calowy MacBook Air, zupełnie nowy 15-calowy ‌MacBook Air‌ i potencjalnie nowy 12-calowy notebook, który jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju.

Gurman powiedział wcześniej, że premiera nowego high-endowego ‌iMac‌ nie nastąpi w najbliższym czasie, a użycie chipów z serii ‌M3‌ wskazywałoby, że może pojawić się najwcześniej w 2023 roku. Oczekuje się, że rodzina chipów ‌M3‌ będzie zbudowana w technologii 3 nm TSMC, w przeciwieństwie do ‌M1‌ i ‌M2‌, które są budowane w procesie 5 nm. Oczekuje się, że bardziej zaawansowany proces produkcyjny przyniesie znaczną poprawę wydajności i wydajności.

źródło: macrumors.com

Apple wciąż pracuje nad komputerem iMac Pro z większym ekranem

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.