Fusion Drive od Apple dostępny w nowych iMacach 21,5?
0

Fusion Drive od Apple dostępny w nowych iMacach 21,5?

0

iMac Fusion DriveChociaż Fusion Drive był do tej pory zarezerwowany tylko i wyłącznie dla high-endowych wersji iMaców z 27-calowym ekranem, to obecnie Apple daje konsumentom możliwość dodania tego dysku do zestawu komputerowego, także w przypadku najtańszych wersji 21,5-calowych z procesorem 2,7GHz.

Jeżeli chcemy jednak, aby Fusion Drive pojawił się w naszym zestawie, musimy zaznaczyć odpowiednią opcję w zakładce build-to-order dokonując zakupów online i zapłacić dodatkowe 250$. Wszystkim tym, którzy nie wiedzą przypominamy, że Fusion Drive zaprezentowany został w październiku 2011 roku i jest jednocześnie rozwiązaniem hard- oraz software?owym, który zapewnia wydajność dysków SSD, z pojemnością współczesnego dysku twardego. Zastosowanie takowej hybrydy nie tylko zmniejsza czas rozruchu aplikacji o połowę, ale zwiększa również prędkość zapisu oraz odczytu danych.

Aplikacje wewnętrzne systemu są permanentnie przypisane do pamięci flashowej, pozostałe natomiast przechowywane na wolniejszym dysku. System monitoruje operacje wykonywane przez użytkownika oraz przerzuca procesy i pliki pomiędzy dwoma częściami Fusion Drive, w celu optymalizacji działania całości. Oczywiście wszystko odbywa się w tle i użytkownik w żaden sposób nie ingeruje w proces.

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *