Apple traci 15% udziału w rynku tabletów na rzecz Samsunga i Amazona w trzecim kwartale 2012 roku
0

Apple traci 15% udziału w rynku tabletów na rzecz Samsunga i Amazona w trzecim kwartale 2012 roku

0

Samsung Galaxy TAB 2
Zaprezentowany przez Samsunga, nowy Nexus 10, kosztujący zaledwie 399$, może być sporym i wreszcie rzeczywistym zagrożeniem dla firmy Apple – szczególnie, że w przypadku tego modelu, wniesienie jakichkolwiek roszczeń patentowych wydaje się niemożliwe. Dodatkowo, dochodzą do tego statystyki opisujące sytuację na rynku tabletów w trzecim kwartale bieżącego roku, z których jasno wynika, że iPad stracił prawie 15% udziału w rynku, na rzecz azjatyckiego przedsiębiorstwa oraz Amazona.

iPad dalej zachowuje dominację na rynku tabletowym, gdzie łączny udział poszczególnych modeli wynosi na nim 50,4%, Samsung zaliczył jednak wzrost o prawie 325% w porównaniu do roku ubiegłego! Co więcej, udział w rynku Sammyego w porównaniu do roku ubiegłego wzrósł z 6,5% do 18,4%! Powoduje to, że Samsung znalazł się obecnie na drugim miejscu pośród wszystkich producentów tabletów na świecie, cały czas poprawiając wyniki sprzedaży.

Amazon także skradł kawałek tortu dla siebie, a wszystko to za sprawą Kindle Fire HD zaprezentowanego w tym miesiącu, zapewniając sobie dziesięcioprocentowy udział w rynku. ASUS znajduje się na pozycji czwartej, najprawdopodobniej za sprawą Nexusa 7, rola Transformerów także jest tutaj zauważalna.

Wracając do samego Samsunga, Galaxy Tab 2 w wersji siedmiocalowej sprzedaje się jak świeże bułeczki, szczególnie, że posiada modem 3G i wielu operatorów sieciowych mogło otrzymać urządzenia całkowicie za darmo lub po niezwykle atrakcyjnych cenach.

Wprowadzenie iPada Mini na rynek z pewnością będzie miało ogromny wpływ na zmianę sytuacji na rynku tabletowym, na podsumowanie tejże tezy, musimy jednak poczekać do końca kolejnego kwartału. A jaka jest wasza opinia na ten temat? Czy dominacja Apel powoli, lecz nieuchronnie zmierza do końca? 🙂

Wpis gościnny z otabletach.pl.

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *