Home Newsy Apple sprzedało już ponad 3 miliony Nowych iPadów!
Apple sprzedało już ponad 3 miliony Nowych iPadów!
0

Apple sprzedało już ponad 3 miliony Nowych iPadów!

0

Nowy iPadWyniki sprzedaży trzeciej generacji iPada z pewnością przekroczyły oczekiwania wielu analityków i spekulantów. Kiedy urządzenie trafiło szesnastego marca na półki sklepowe, nikt nie spodziewał się, że w przeciągu jednego weekendu w ręce konsumentów trafią aż trzy miliony egzemplarzy gadżetu!

Oficjalne oświadczenie zostało wydane przez Apple zaraz w poniedziałek i potwierdziło przekazaną wcześniej przez Tima Cooka wiadomość, że iPad zaliczył rekordowy start w pierwszych dniach pojawienia się na rynku. Tego samego dnia rozpoczęła się także mowa o wypłacie pokaźnych dywidend dla akcjonariuszy, jako, że przedsiębiorstwo posiada ponad 100 miliardów dolarów, z którymi tak naprawdę nie ma na chwilę obecną co zrobić.

Jak podają osoby związane z Apple, żadna generacja iPada i innego urządzenia firmy nie spotkała się z tak ogromnym zainteresowaniem w pierwszych dniach od swojej premiery. Podają one, że jest to spowodowane rozbudowanymi funkcjonalnościami iPada, jakością jego wykonania, świetnym wyświetlaczem i przyjemnością płynąca z jego użytkowania. Według nas, spore znaczenie odgrywa tutaj także ślepa chęć podążania za modą i najnowocześniejszymi trendami.

Zastanawiający jest także fakt, czy firma podając wynik sprzedaży, doliczyła do niego także urządzenia zamówione w przedsprzedaży – zazwyczaj przedsiębiorstwa nie podejmują się takiego kroku, więc musiałoby to oznaczać, że rzeczywista liczba sprzedanych Nowych iPadów jest jeszcze większa. Wydawać by się mogło, że podczas debiutu pierwszej generacji iPada, który w tym samym okresie sprzedał się w liczbie 300tyś. egzemplarzy już pobito możliwe rekordy – jak się jednak okazało, poprzeczkę można postawić znacznie wyżej.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *