Home Newsy Apple rozpoczyna porządkowanie App Store
Apple rozpoczyna porządkowanie App Store
0

Apple rozpoczyna porządkowanie App Store

0

Już pod koniec zeszłego roku wiadomo było, że system iOS 11 nie będzie wspierać architektury 32-bitowej, co miało przełożyć się również na masowe znikanie przestarzałych aplikacji z App Store. Apple oficjalnie zapowiedziało porządkowanie sklepu z oprogramowaniem i od stycznia pomału zaczęło wcielać ten plan w życie.

Machina jednak się rozpędza, bowiem jak donosi serwis TechCrunch rozpoczęły się właśnie czystki zakrojone na szeroką skalę. Są nimi objęte aplikacje 32-bitowe oraz te, które od dłuższego czasu pozostają bez wsparcia dewelopera, czyli oprogramowanie od dawna nieaktualizowane. To jednak nie jedyna grupa softu, która zniknie z ekosystemu Apple na zawsze.

Firma pozbędzie się również z oferty tak zwanych klonów, czyli aplikacji powielających funkcjonalność innych pozycji, a także programów stworzonych z użyciem generatorów aplikacji. Owocem tych ostatnich są tytuły łudząco do siebie podobne, wyróżniające się dosłownie paroma detalami.

Co ciekawe gigant z Cupertino chce przyjrzeć się również programom niecieszącym się zainteresowaniem, które od dłuższego czasu nie są pobierane. Ich eliminacja ze sklepu ma zwiększyć atrakcyjność oferty , w której znajdą się wyłącznie najnowsze pozycje, wspierające współczesne standardy.

Źródło: TechCrunch

 

Apple rozpoczyna porządkowanie App Store

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)