Home Newsy Apple prezentuje budżetową wersję swojego smartfona
Apple prezentuje budżetową wersję swojego smartfona
0

Apple prezentuje budżetową wersję swojego smartfona

0

Od wielu miesięcy spekulowano, iż w tym roku do oferty giganta z Cupertino trafi smartfon oferowany na rynku w przystępnej cenie, który wykonany zostanie z gorszej jakości materiałów. Ma on charakteryzować się również ekranem wykonanym w technologii LCD o przekątnej 6,1 cala. Stało się, plotki przybrały rzeczywisty i namacalny charakter.

Podczas konferencji Apple zaprezentowało model Xr, który ma być oferowany w sześciu kolorach obudowy. Urządzenie to garściami czerpie z rozwiązań znanych z flagowca z zeszłego roku, a więc posiada bezramkowy ekran z charakterystycznym wcięciem w górnej części. Ten ostatni jednak wykonany został w technologii LCD i posiada przekątną 6,1 cala.

Podobnie jak droższe warianty smartfona z tego roku iPhone Xr posiada wsparcie dla ładowania bezprzewodowego, technologii Face ID. Technologię 3D Touch Apple zastąpiło nowym rozwiązaniem nazwanym Haptic Tap. W modelu tym znajdziemy także procesor A12 Bionic, a więc dokładnie ten sam, co w droższych odsłonach iPhone’a. Sprawdziły się również plotki dotyczące pojedynczej kamery głównej.

Urządzenie to dostępne będzie w sklepach od 16 października. Pre-order rusza 19 października. Użytkownicy będą mogli wybrać pomiędzy 64, 128 oraz 256 GB Pamięci na dane. Ceny zaczynają się od 749 dolarów za standardową wersję.

Źródło: Apple

 

Apple prezentuje budżetową wersję swojego smartfona

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)