Home Newsy Apple podpisuje umowę z chińskim operatorem sieci komórkowej
Apple podpisuje umowę z chińskim operatorem sieci komórkowej
0

Apple podpisuje umowę z chińskim operatorem sieci komórkowej

0

Kalifornijski potentat w dziedzinie elektroniki może mówić o wielkim sukcesie rynkowym już od jakiegoś czasu. Obok hitu sprzedażowego bowiem jakim okazał się iPhone, posiada też wiele innych, równie mocno rozchwytywanych gadżetów.
Uznaniem wśród klienteli cieszy się równolegle jabłkowe oprogramowanie, więc można mówić tutaj o pewnym ewenemencie, którego pozazdrościć może konkurencja.

Apple coraz śmielej też wkracza na nowe rynki, szuka na nim nisz oraz sytuacji sprzyjających pomnożeniu i tak już sporych dochodów. Dowodem na to jest choćby sfinalizowana wczoraj transakcja, która umożliwi Apple pozyskanie klienta w obszarze dotąd nieopanowanym.

Chodzi o głośny od miesięcy temat podpisania umowy z chińskim operatorem sieci komórkowej China Mobile.
Pertraktacje miały burzliwy przebieg ale w rezultacie zakończyły się sukcesem.
Oznacza to, iż azjatycki rynek stoi obecnie otworem dla giganta z Cupertino, a kontrakt z największym operatorem sieci komórkowej zapewni oficjalną dystrybucję iPhone’a w tamtejszej lokalizacji.

Co oczywiste do sprzedaży trafią najnowsze modele smartfonów, czyli iPhone 5S oraz 5C, a mając na uwadze jak duży jest rynek azjatycki można już teraz mówić o sporym jego udziale w wynikach finansowych firmy.

Całe wydarzenie miało także pozytywny wpływ na notowania giełdowe spółki.

Źródło: 9To5Mac

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *