Apple podobno pracuje nad nowym zewnętrznym inteligentnym monitorem
0

Apple podobno pracuje nad nowym zewnętrznym inteligentnym monitorem

0

Podobno Apple pracuje nad nowym zewnętrznym monitorem dla komputerów Mac. Ma on działać również jako rodzaj inteligentnego wyświetlacza domowego, gdy nie jest używany.

Gurman mówi, że Apple opracowuje wiele nowych ofert monitorów. Część z nich prawdopodobnie będzie następcami Studio Display i Pro Display XDR. Podobno jest też taki, który może mieć inteligentne funkcje czuwania zasilane przez wbudowany układ iOS.

Jeśli myśli Gurmana są prawdziwe, nie byłby to pierwszy przypadek użycia układu Apple w zewnętrznym wyświetlaczu. Apple zawiera już dedykowany układ A13 w swoim istniejącym 27-calowym monitorze studyjnym. Jednak jego funkcjonalność ogranicza się do obsługi funkcji kamery i głośników, takich jak scena centralna i dźwięk przestrzenny, gdy wyświetlacz jest używany.

Wykorzystanie chipa urządzenia iOS do zasilania niezależnych inteligentnych funkcji, gdy monitor jest bezczynny, byłoby kolejnym ewolucyjnym krokiem. Prawdopodobnie polegałoby to na rozszerzonej wersji nowej funkcji Standby w iOS 17. Zamienia ona ładującego się iPhone’a w orientacji poziomej w domowe centrum z pełnoekranowymi widżetami. Gurman mówi, że nie spodziewa się premiery inteligentnego monitora „najwcześniej” do 2024 roku.

źródło: macrumors.com

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *