Home Newsy Apple podobno ogłosi okulary „Game-Changer” AR/VR w styczniu 2023 r.
Apple podobno ogłosi okulary „Game-Changer” AR/VR w styczniu 2023 r.
0

Apple podobno ogłosi okulary „Game-Changer” AR/VR w styczniu 2023 r.

0

Apple „prawdopodobnie” ogłosi swoje okulary do rzeczywistości mieszanej już w styczniu 2023 roku, powtórzył analityk Apple, Ming-Chi Kuo.

W szczegółowym poście na Kuo wyjaśnił, że zestaw słuchawkowy Apple będzie „zmieniaczem gry” na rynku rzeczywistości rozszerzonej i rzeczywistości wirtualnej. Opisując niektóre funkcje zestawu słuchawkowego, Kuo powiedział, że chociaż Apple wielokrotnie reklamował swoją koncentrację na AR, zestaw słuchawkowy ma oferować doskonałe immersyjne wrażenia i tryb wideo-przeglądania. Oczekuje się, zwiększenia popytu na wciągające gry i multimedialną rozrywkę.

Kuo powiedział, że urządzenie jest „najbardziej skomplikowanym produktem, jaki Apple kiedykolwiek zaprojektował”, co skłoniło Apple do korzystania z komponentów od wielu swoich dotychczasowych dostawców. Kuo wierzy również, że Apple będzie liderem branży w dziedzinie zestawów słuchawkowych, ma „znaczną przewagę konkurencyjną” i nie musi dołączać do Metaverse Standards Forum. W szczególności Kuo uważa, że ​​rywale będą ścigać się, aby naśladować Apple po wprowadzeniu produktu na rynek, „prowadząc branżę sprzętu słuchawkowego do następnego etapu szybkiego wzrostu”.

Podczas gdy powszechnie uważano, że zestaw słuchawkowy Apple ma zostać wprowadzony na rynek w tym roku, raport Marka Gurmana z Bloomberga podał w wątpliwość szanse pojawienia się urządzenia w tym roku z powodu problemów rozwojowych. Według DigiTimes, Apple w lutym 2022 roku zakończyło kluczowe testy produkcyjne zestawu słuchawkowego i podobno planuje rozpocząć masową produkcję około sierpnia lub września. Prognozy Kuo dotyczące ogłoszenia w styczniu 2023 roku wydają się zatem zasadniczo zgodne z innymi plotkami o tym, kiedy urządzenie może się pojawić.

Mówi się, że zestaw słuchawkowy ma lekką konstrukcję, dwa wyświetlacze 4K micro-OLED, 15 modułów optycznych, dwa główne procesory, łączność Wi-Fi 6E, śledzenie gałek ocznych, śledzenie obiektów i sterowanie gestami rąk i wiele więcej. Przybliżona cena urządzenia jest jeszcze niejasna, ale niektóre raporty wskazują, że może kosztować około 3000 USD co w przeliczeniu na polską walutę daje ponad 13000zł

źródło: macrumors.com

Apple podobno ogłosi okulary „Game-Changer” AR/VR w styczniu 2023 r.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.