Chrome na iOS zyskuje ulepszone bezpieczne przeglądanie, aby chronić użytkowników przed złośliwymi witrynami
0

Chrome na iOS zyskuje ulepszone bezpieczne przeglądanie, aby chronić użytkowników przed złośliwymi witrynami

0

Firma Google ogłosiła dzisiaj kilka aktualizacji, które pojawią się w przeglądarce Chrome na iPhonie i iPadzie, w tym ulepszone bezpieczne przeglądanie — funkcję, która ma zapewnić użytkownikom lepszą ochronę przed phishingiem, złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami internetowymi.

Po włączeniu funkcja „Ulepszone Bezpieczne przeglądanie” będzie aktywnie ostrzegać użytkowników, jeśli strony internetowe są niebezpieczne, z ustawieniem wykorzystującym funkcję Bezpieczne przeglądanie Google. Chrome wyświetli również ostrzeżenie, jeśli nazwa użytkownika i login wpisane w przeglądarce zostały naruszone w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych przez osoby trzecie.

Ulepszone bezpieczne przeglądanie jest już od jakiegoś czasu dostępne na komputerach stacjonarnych i na Androidzie, ale przy następnej aktualizacji Chrome zostanie również rozszerzone na iOS.

Wraz z ulepszonym bezpiecznym przeglądaniem, Chrome będzie również mógł być ustawiony jako dostawca autouzupełniania, wypełniając loginy i hasła na iPhone i iPadzie oprócz pulpitu.

Ulepszenie interfejsu pozwoli użytkownikom odkryć nowe treści lub rozpocząć nowe wyszukiwanie w Chrome, gdy aplikacja nie była używana od jakiegoś czasu. Najnowsze karty będą nadal dostępne, ale Google chce ułatwić użytkownikom przeglądanie treści lub szybszy powrót do często odwiedzanych witryn.

Akcje Chrome na iOS pozwolą użytkownikom iPhone’ów i iPadów wpisać działanie w pasku adresu, aby wykonywać takie czynności, jak czyszczenie danych przeglądania, otwieranie karty incognito lub ustawianie Chrome jako przeglądarki domyślnej, a uczenie maszynowe na urządzeniu jest teraz dostępne do tłumaczenia stron internetowych szybciej na swój język.

Google twierdzi, że te funkcje pojawią się w następnej wersji, a „jeszcze więcej innowacji” jest w drodze do aplikacji Chrome na iOS.

źródło: macrumors.com

Chrome na iOS zyskuje ulepszone bezpieczne przeglądanie, aby chronić użytkowników przed złośliwymi witrynami

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *