Apple Pay wkracza do Brazylii

Apple Pay wkracza do Brazylii

0

Zgodnie z oficjalną zapowiedzią usługa finansowa od Apple zawitała w dniu wczorajszym do Brazylii. To już 22 lokalizacja na świecie, w której za towary i usługi można płacić z użyciem iPhone’a lub zegarka Apple Watch. Apple Pay zatacza coraz szersze kręgi.

W Brazylii póki co wsparciem dla jabłkowej usługi finansowej cieszy się wyłącznie bank Itaú Unibanco, choć już teraz mówi się oficjalnie o dodaniu wsparcia w kolejnych tamtejszych bankach. Na chwilę obecną dostęp do Apple Pay ma rzekomo aż 1,2 miliona klientów wyżej wymienionej instytucji. Mogą oni bez problemu dodawać do aplikacji Wallet swoje karty Visa i Mastercard.

Warto przypomnieć, iż w chwili obecnej Apple Pay dostępne jest w Stanach Zjednoczonych, Australii, Kanadzie, Chinach, Hong Kongu, Francji, Irlandii, Danii, Finlandii, Japonii, Nowej Zelandii, Rosji, Hiszpanii, Singapurze, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.

Nie wiadomo dokładnie kiedy usługa finansowa od Apple pojawi się w Polsce. Nieoficjalnie mówi się, że bezgotówkowe transakcje od Apple zawitają do kraju nad Wisłą pod koniec tego roku, choć są to póki co niczym niepotwierdzone plotki.

Źródło: Apple

 

Apple Pay wkracza do Brazylii

Oceń post
Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *