Home Newsy Apple Pay na start dla wszystkich?
Apple Pay na start dla wszystkich?
0

Apple Pay na start dla wszystkich?

0

Wraz z systemem iOS 11 zaprezentowano dumnie nową usługę Apple Pay Cash, która przy użyciu aplikacji Wiadomości umożliwi transfer środków pieniężnych pomiędzy użytkownikami iPhone’a. Spekulowano, iż nowy produkt pojawi się najpierw w USA, by po czasie dotrzeć też do innych krajów. Najnowsze informacje mogą wskazywać jednak na globalny debiut tej usługi.

W Agencji Własności Intelektualnej znajdującej się w Nowej Zelandii odnotowano wpływ podania o zastrzeżenie znaku towarowego „Apple Pay Cash” na terenie Azji i Pacyfiku. Nie tak dawno podobne podanie obejmowało swoim zasięgiem Unię Europejską, co może wskazywać na globalny debiut tej usługi.

Będzie ona oparta na prywatnych kartach debetowych użytkownika, które dodawać się będzie do bazy usługi podobnie jak karty bankowe w aplikacji Wallet. Do autoryzacji transakcji, jej potwierdzenia niezbędne będzie skanowanie dokumentu tożsamości lub prawa jazdy.
Więcej na temat Apple Pay Cash zapewne dowiemy się podczas konferencji poświęconej nowym modelom iPhone’a, która odbędzie się już 12 września.

Źródło: LetsGoDigital

 

Apple Pay na start dla wszystkich?

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)