Home Newsy Apple Pay bardzo popularne w Skandynawii
Apple Pay bardzo popularne w Skandynawii
0

Apple Pay bardzo popularne w Skandynawii

0

W październiku zeszłego roku usługa finansowa Apple Pay pojawiła się oficjalnie w krajach skandynawskich. Wyjątkiem jest w chwili obecnej Norwegia, która wciąż czeka na debiut jabłkowej usługi. W pozostałych krajach jak Dania, Szwecja oraz Finlandia popularność zbliżeniowych płatności iPhone’m stała się bardzo popularna.

Popularność Apple Pay w tym rejonie świata jest znacznie większa niż w innych zakątkach, to także lokalizacje gdzie usługa rozwija się najszybciej. Zaledwie od października liczba sklepów internetowych, w których można płacić za pośrednictwem jabłkowej usługi wzrosła do 5000 tysięcy punktów, a wynik ten stale rośnie.

Co ciekawe wdrożenie Apple Pay w krajach skandynawskich dotyczyło głównie sklepów stacjonarnych, a dzięki takim pośrednikom jak Quickpay, czy firmie Clearhaus przedsięwzięcie realizowane jest bardzo sprawnie. W Skandynawii zwrócono uwagę, iż rozliczenia z tytułu platformy Apple Pay przebiegają najszybciej, co miało również wpływ na spopularyzowanie jabłkowego rozwiązania w tamtejszej społeczności.

Warto także zwrócić uwagę na fakt, iż w Szwecji praktycznie w ogóle już nie akceptuje się płatności gotówką. Od kilku lat rynek zdominowany jest przez transakcje bezgotówkowe, a z ulic miast pomału znikają bankomaty.

Źródło: 9To5Mac

 

Apple Pay bardzo popularne w Skandynawii

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *