Apple obniża zamówienia na iPhone’a 14 Plus
0

Apple obniża zamówienia na iPhone’a 14 Plus

0

Apple zdecydowało ograniczyć zamówienia na iPhone’a 14 Plus u partnerów z łańcucha dostaw. Powodem jest niespodziewana spowolniona sprzedaż dwa tygodnie po premierze tego modelu.

Kilku producentów łańcucha dostaw i operatorów potwierdziło zmniejszenie produkcji. Dostali oni informacje dotyczące pomniejszenia produkcji iPhone’a 14 o około 40%. Uważa się, że Apple robi to po to, aby produkować więcej modeli Pro. Sugerują to przede wszystkim zwiększone dostawy komponentów.

Co prawda w Chinach iPhone 14 Plus sprzedaje się lepiej niż zeszłoroczny iPhone 13 mini. Jednak w innych krajach wyniki sprzedaży tak nie wyglądają. Dlatego też Apple skłoniło się do dostosowania konkretnych wskaźników dla konkretnych modeli. W rezultacie źródła DigiTimes wskazały, że całkowita liczba dostaw iPhone’ a 14 Plus zostanie skorygowana. Będzie to dotyczyć około 10 mln sztuk w 2022 roku.

Jakiś czas temu analityk Kuo powiedział, że modele nie-Pro trochę zawiodły. Oczywiście wynika to wszystko z wyników sprzedaży w porównaniu do poprzednich lat. Jednak pomimo spadku zamówień, łączna liczba wysyłek serii iPhone’a 14 w 2022 roku utrzyma się na poziomie około 85-90 mln sztuk.

źródło: MacRumors.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *