Home Newsy Sprzedaż iPhone’a 14 Plus jest niższa niż oczekiwano
Sprzedaż iPhone’a 14 Plus jest niższa niż oczekiwano
0

Sprzedaż iPhone’a 14 Plus jest niższa niż oczekiwano

0

Minął niecały tydzień od premiery iPhone’a 14 Plus. Pojawił się kolejny report o niespodziewanie niskiej sprzedaży iPhone’a 14 i 14 Plus. Sugeruje on, że Apple może zmniejszyć zapasy i zamówienia komponentów do urządzeń już w tym miesiącu.

Raport DigiTimes mówi o tym, że sprzedaż iPhone’a 14 i 14 Plus jest przyćmiona. Reakcja na iPhone’a 14 Pro i 14 Pro‌ Max jest bardzo entuzjastyczna. Źródła rozmawiające z DigiTimes twierdzą, że pomimo różnic w wynikach sprzedaży między modelami iPhone’a Pro i nie-Pro w tym roku, całkowita sprzedaż modeli iPhone’a 14 będzie prawdopodobnie mniej więcej taka sama jak w przypadku linii iPhone’a 13 w drugiej połowie 2021 roku.

Apple podobno może zmniejszyć zamówienia części do produkcji iPhone’ów 14 i 14 Plus. Oczywiście jeśli sprzedaż utrzyma się na tak niskim poziomie. Badania wskazują, że Apple spodziewało się wyprodukować około 90 milionów nowych iPhone’ów w drugiej połowie 2022 roku. Jednak może to spaść do 80 milionów sztuk z powodu „powolnego popytu”.

Informacje te odzwierciedlają wiele innych raportów. Sugerują, że iPhone 14 i iPhone 14 Plus nie spełniły oczekiwań sprzedażowych Apple. Krótko po premierze, analityk Apple, Ming-Chi Kuo, powiedział, że popyt na oba urządzenia jest „słaby”. Posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​strategia segmentacji produktów Apple dla standardowych modeli zawodzi w tym roku. Analityk Ross Young twierdzi, że zamówienia panelowe na „iPhone 14” spadły o 38 procent porównaniu z iPhone 13 w tym samym czasie w zeszłym roku. Na rynku odsprzedaży iPhone 14 i iPhone 14 Plus tracą na wartości dwa razy szybciej niż iPhone 13 mini i iPhone 13 w zeszłym roku.

Na szczęście iPhone 14 Pro i 14 Pro Max nadal cieszą się dużym zainteresowaniem.

źródło: macrumors.com

3.9/5 - (18 votes)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.