Home Newsy Apple Music liczy już sobie 30 milionów użytkowników
Apple Music liczy już sobie 30 milionów użytkowników
0

Apple Music liczy już sobie 30 milionów użytkowników

0

Dwa lata temu kiedy debiutowała w ofercie giganta z Cupertino usługa Apple Music mało kto wróżył jej sukces zważywszy na dobrze wówczas prosperujący serwis Spotify. Główny konkurent Apple wciąż zgarnia największy kawałek tortu na rynku strumieniowania muzyki jednak Apple Music sukcesywnie rośnie w siłę.

Jeszcze podczas tegorocznej konferencji dla deweloperów Tim Cook pochwalił się, że z jabłkowej usługi muzycznej korzysta już 27 milionów użytkowników. Cyfra ta na chwilę obecną jest o trzy miliony jednostek wyższa. Do informacji takich dotarł serwis Billboard.

To wciąż niewiele zważywszy, że wspomniany rywal Spotify obecnie może pochwalić się liczbą 60 milionów aktywnych użytkowników wersji Premium, a doliczając do tego darmowe subskrypcje cyfra ta wynosi 160 milionów klientów. Trzeba jednak pamiętać o tym, że Spotify istnieje na rynku znacznie dłużej niż wspomniane Apple Music, które charakteryzuje jednak większa dynamika zdobywania popularności. Jeśli trend ten się utrzyma, to może w niedalekiej przyszłości dojść do sytuacji, w której to Spotify stanie się mniejszym graczem.

Apple ma też pomysł na przyciągnięcie potencjalnych, nowych użytkowników oferując w ramach usługi materiały wideo. Ich baza ma się sukcesywnie powiększać.

Źródło: MacRumors

 

Apple Music liczy już sobie 30 milionów użytkowników

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)