Home Newsy Apple po raz kolejny stawia na fotografię mobilną
Apple po raz kolejny stawia na fotografię mobilną
0

Apple po raz kolejny stawia na fotografię mobilną

0

Już podczas tegorocznej konferencji poświęconej deweloperom w czerwcu Apple zakomunikowało że pracuje nad ulepszaniem systemu iOS 11 skupiając się w sporej mierze na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym, a także dopieszczaniu pod tym kątem aplikacji Zdjęcia. W tym celu Apple miało przejąć też firmę Regaind, która specjalizuje się w rozwoju sztucznej inteligencji.

Do transferu jak donosi serwis TechCrunch miało dość w tym roku, a pierwsze efekty z niego wynikające możemy ujrzeć jeszcze w najbliższych miesiącach. Nieoficjalnie mówi się, że nowe inteligentne rozwiązania zadebiutują w systemie iOS 11 wraz z jedną z najbliższych aktualizacji i premierą rynkową iPhone’a X. Ten ostatni jak wiadomo pojawi się na półkach sklepowych 3 listopada.

Implementacja takich rozwiązań jak sztuczna inteligencja do programu Zdjęcia mogłaby zaowocować funkcją automatycznego analizowania treści fotografii, szybkiego rozpoznawania scenerii, co ostatecznie pozwoli na wybór najbardziej optymalnego ujęcia w krótkim czasie. System mógłby również lepiej grupować zdjęcia i tworzyć samoczynnie inteligentne foldery.

Źródło: Engadget

 

Apple po raz kolejny stawia na fotografię mobilną

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)