Home Newsy Aplikacja Pliki ze wsparciem dla Google Drive
Aplikacja Pliki ze wsparciem dla Google Drive
0

Aplikacja Pliki ze wsparciem dla Google Drive

0

Wraz z debiutem systemu iOS 11 pojawiła się aplikacja Pliki, która zastąpiła program iCloud Drive. Nowy twór przypomina teraz aplikację Finder znaną ze stacjonarnej platformy od Apple i umożliwia łatwe zarządzanie plikami z pełnym wsparciem dla funkcji „przeciągnij i upuść”.

Aplikacja Pliki pozwala na dostęp do dokumentów mieszczących się nie tylko na wirtualnym dysku iCloud Drive w jabłkowej chmurze ale również podłączonych serwerach, czy usłudze Dropbox. Ta ostatnia dostała wsparcie stosunkowo niedawno, bo jakiś tydzień temu.

Na kompatybilność z programem Pliki nie pozostało również obojętne Google, które przystosowało swoją usługę Google Drive pod jabłkowe rozwiązanie. Niestety podłączenie Google Drive z programem Pliki niesie pewne ograniczenia. Nie można bowiem wygenerować linku do pliku tak jak ma to miejsce w usłudze Dropbox. Kuleje też opcja podglądu dokumentów, która przenosi użytkownika do aplikacji Google Drive lub innej należącej do pakietu Google Docs.

Co więcej przyłączenie zasobów mieszczących się w Google Drive do aplikacji Pliki wymaga dezaktywacji zabezpieczenia tego pierwszego z użyciem choćby kodu PIN.

 

Aplikacja Pliki ze wsparciem dla Google Drive

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)