Home Newsy Apple jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo w App Store
Apple jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo w App Store
0

Apple jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo w App Store

0

Już niedługo Apple jeszcze bardziej przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w App Store tym razem narzucając mocniej restrykcyjne obostrzenia dotyczące publikowania aktualizacji dla oprogramowania znajdującego się w sklepie.

W chwili obecnej do sklepu mogą trafiać aktualizacje zgłoszone wcześniej, a tym samym weryfikowane oraz takie, które z automatu pobierają odpowiedni kod z serwera i nie potrzebują etapu kontroli załogi odpowiedzialnej za zawartość w App Store.

Te ostatnie zazwyczaj stosowane są w grach, w których drobnych aktualizacji domaga się na przykład mapa obszaru jakiegoś działania. Niestety z tego przywileju publikacji coraz częściej korzystają również aplikacje należące do innej kategorii, a cały proceder mocno narusza bezpieczeństwo użytkownika. Programista może bowiem zaimplementować złośliwy kod lub narzucić w programie opcje, których dwuznaczny mechanizm działania nie do końca będzie akceptowalny dla użytkownika, bowiem może naruszać jego prywatność.

Zmiany wejdą w życie od kwietnia tego roku. Od tego momentu każda z aktualizacji będzie musiała przejść proces weryfikacyjny, który może potrwać od kilku godzin do nawet kilku dni.

Źródło: 9To5Mac

 

Apple jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo w App Store

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *