Apple Car na dobrej drodze do wydania w 2026 roku
0

Apple Car na dobrej drodze do wydania w 2026 roku

0

W ciągu ostatnich kilku lat słyszeliśmy różne wersje dotyczące tego, kiedy Apple Car może w końcu trafić na rynek. Wahały się one od 2024 do 2028 roku. Teraz najnowszy raport przewiduje debiut w 2026 roku z niestandardowym chipem Apple Silicon, bez pełnej autonomicznej jazdy i ceną poniżej 100 000 USD.

W ciągu ostatnich siedmiu lat w wiadomościach i plotkach dotyczących Apple Car było wiele zwrotów akcji. W 2017 roku, po kilku latach pracy, wydawało się, że Apple zrezygnowało z produkcji fizycznego pojazdu i było gotowe skupić się na oprogramowaniu do pojazdów autonomicznych. Jednak pod koniec 2020 roku Apple wróciło do pracy nad wyprodukowaniem prawdziwego samochodu z własnym oprogramowaniem. Niektóre raporty sugerowały uruchomienie już w 2024 roku, podczas gdy inne twierdziły, że prawdopodobnie będzie to rok 2028 lub późniejszy. Krążyły pogłoski, że Hyundai i Kia pracowały nad zawarciem umowy na produkcję pojazdu, ale ostatecznie nikt tego nie potwierdził.

Wcześniejsze doniesienia sugerowały, że Apple mogło dążyć do w pełni autonomicznego projektu bez kierownicy i pedałów. Jednak Bloomberg donosi, że nie będzie takiego pojazdu. „Firma planuje teraz mniej ambitny projekt, który będzie zawierał kierownicę i pedały i będzie obsługiwał tylko w pełni autonomiczne możliwości na autostradach”

Plotki sugerują, że cena pojazdu będzie poniżej 100000 USD.

Jeśli chodzi o Apple Silicon, oczekuje się, że układ dla samochodu Apple będzie „równy około czterem najwyższej klasy układom Apple Mac łącznie”.

Źródła Bloomberga twierdzą, że Apple wciąż nie wybrał projektu swojego pierwszego pojazdu, a zespół nadal pracuje na etapie „przedprototypowym”. Firma zamierza przygotować projekt do przyszłego roku i ustawić funkcje do końca 2024 roku. Następnie planuje poddać samochód szerokim testom w 2025 roku.

źródło: 9to5mac.com

Oceń post

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *