ANKER PowerPort III Nano oraz PowerLine+ II| Mniejszy znaczy lepszy. Dłuższy znaczy wygodniejszy.

ANKER PowerPort III Nano oraz PowerLine+ II| Mniejszy znaczy lepszy. Dłuższy znaczy wygodniejszy.

ANKER PowerPort III Nano oraz PowerLine+ II| Mniejszy znaczy lepszy. Dłuższy znaczy wygodniejszy.

0

Odkąd Apple zaczęło robić nas w balona i sprzedawać telefony bez zasilaczy, rynek tego typu akcesoriów mocno się pobudził, widząc w tym swoją szansę. I tak powstało bardzo wiele interesujących zasilaczy, które nie tylko są lepsza i tańsze niż te od Apple, przede wszystkim.. mniejsze.

Szkoda zużywać klawiaturę po raz kolejny drąc łacha z „ekologicznej” postawy giganta z Cupertino w kwestii decyzji o sprzedawania elektroniki, której nie można po zakupie naładować z gniazdka w ścianie, dlatego przejdźmy od razu do samego produktu. A tym razem mam do pokazania interesujący zasilacz znanej marki ANKER, model PowerPort III Nano, który jest ze dwa razy mniejszy od drogiego i dostępnego wyłącznie za dopłatą zasilacza Apple o mocy 20W.

W tym wypadku również mamy do dyspozycji moc aż 20W, co biorąc pod uwagę gabaryty tej ładowarki wydaje się być niesamowite. Zasilacz jest niezwykle mały i ultralekki. Wykonany z połyskującego tworzywa sztucznego zdaje się być mniejszy od samego elementu wtyczki do kontaktu.

20W mocy pozwala szybko naładować iPhone’a przy wykorzystaniu technologii Fast Charge. Tu warto dodać, że zasilacz został wyposażony w szereg zabezpieczeń, w tym tych przeciwprzepięciowych, zwarciowych oraz na przegrzanie.

Niewielkie rozmiary sprawiają, że w zasadzie ładowarkę tę możemy mieć zawsze przy sobie, co biorąc pod uwagę, że iPhone nie każdemu potrafi wytrzymać cały dzień roboczy, wygląda na bardzo kusząca propozycję.

ANKER PowerLine+ II – solidny i długo przewód z etui 

Choć Apple jeszcze nie zabrało nam kabla z zestawu z telefonem, to każdy kto używa telefonów z jabłkiem od dłuższego czasu, zapewne dobrze wie jakiej jakości są to przewody i jak szybko potrafią się zużyć, przetrzeć i popękać. Jeżeli poszukujecie bardzo solidnego kabla USB-C zakończonego wtykiem Lightning, a wiem, że poszukujecie, bo często ktoś u nas pyta o taki kabel, to musicie zobaczyć ANKER Power Line+ II.

Nie będę ukrywał, że jest to świetna propozycja szczególnie dla osób podróżujących, a to dlatego, że przewód jest sprzedawany wraz z zestawem podróżnym w postaci etui, w którym można go wygodnie przechowywać, a nawet wyciągać tylko tyle przewodu, ile akurat potrzebujemy.

Biorąc pod uwagę, że jest go niemal 2 metry, (1,8m) to sami dobrze wiecie, że tak długiego kabla nie zawsze potrzebujemy. Wtedy wyciągamy z etui tylko tyle, ile akurat potrzebujemy. Gdy potrzebujemy dużo, to wyciągamy cały.

Przewód jest gruby i solidny. Dodatkowo zabezpieczony plecionym oplotem, który gwarantuje, że jego izolacja, w odróżnieniu od kabli Apple, nie popęka. Natomiast przetarcie takiego przewodu będzie bardzo trudno. Mówiąc krótko – to jest kabel na lata.

Jego zakończenia zostały zabezpieczone gumowymi wzmacniaczami, aby nie przełamywać przewodów na przykład podczas używania telefonu w czasie ładowania. Obudowy wtyczek są metalowe.

Przewód jest kompatybilny z szybkim ładowaniem Power Delivery i działa ze wszystkimi urządzeniami Apple z gniazdem Lightning.

ANKER PowerPort III Nano oraz PowerLine+ II| Mniejszy znaczy lepszy. Dłuższy znaczy wygodniejszy.

5/5 - (8 votes)
Michał Gruszka Właściciel AppleMobile.pl, dziennikarz magazynu Mobility, były redaktor naczelny iStyle Magazine - pierwszego w Polsce magazynu dla fanów APPLE. Na co dzień serwisuję Wasz iPhone'y, iPad'y i iPody.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *