Recenzja Altec Lansing Octiv Stage MP450

Recenzja Altec Lansing Octiv Stage MP450

0

Miałem okazję testować wiele stacji dokujących przeznaczonych dla produktów z jabłkiem na obudowie. Jednak muszę przyznać, że Octiv Stage MP450 jest pierwszą, przeznaczoną głównie dla tabletu Apple,  do tego całkiem fajną. Stacja dokująca pozwala zamienić nasz tablet w jeszcze bardziej funkcjonalne urządzenie multimedialne. Specjalny wysięgnik, który porusza się w pozycji góra-dół, oraz obraca o 90 stopni w obie strony, pozwala zamontować tablet i cieszyć się niezwykle wygodnym użytkowaniem.

Umiejscowiony w złączu DOCK, pozwala na bezproblemowe dotykanie ekranu, bez efektu uginania się wysięgnika, czy odsuwania całej stacji. To bardzo duża zaleta. Mając do czynienia z konkurencyjnymi produktami, wielokrotnie narzekałem na to, że są po prostu zbyt plastikowe, a przez to za lekkie, by komfortowo obsługiwać urządzeniem palcem. Najzwyczajniej odsuwały się ode mnie po każdym dotknięciu ekranu.

Obrotowy wysięgnik pozwala na pracę na tablecie w dowolnej pozycji – poziomej i pionowej. Dzięki temu możemy wygodnie przeglądać zasoby wideo w trybie panoramicznym, lub surfować po sieci w trybie ekranu pionowego. Tablet trzyma się bardzo stabilnie. Nie ma mowy, by przez przypadek nam się wypiął i upadł, nawet podczas przenoszenia całości. Oczywiście prócz funkcjonalnej podstawki pod tablet, MP450 to wciąż wspaniała stacja głośnikowa.

Stacja dokująca ma wbudowane głośniki, generujące dźwięk doskonałej jakości – zaletę tę docenią użytkownicy chętnie korzystający z multimediów czy gier, a także komunikatorów głosowych. Ale to nie koniec korzyści – Octiv Stage MP 450 może też posłużyć do ładowania baterii umieszczonego w niej tabletu.

W zestawie znajdziemy również pilota zdalnego sterowania. Z pilota możemy obsługiwać wszystkie funkcję odtwarzacza muzycznego – przełączać utwory, zmieniać poziom dźwięku, czasowo odcinać dźwięk (funkcja mute), czy poruszać się po listach. Ograniczone funkcje zostały również udostępnione w samej stacji. Trzy widoczne przyciski pozwalają nam na uruchomienie stacji, oraz zmianę poziomu głośności.

Wyposażenie MP450 w wejście muzyczne typu JACK 3,5mm pozwala na podłączenie do niej dowolnego źródła dźwięku, a standardowy, 30 pinowy dock Apple, gwarantuje nam współpracę z iPhonem i iPodem.

Dźwięk generowany przed dwa neodymowe głośniki o średnicy 50mm jest niezwykle czysty, co jest przedstawiane przez producenta, jako jeden z głównych atutów stacji.  Jej wymiary są dość niewielkie i wynoszą 220 mm (W) x 154 mm (D) x 110 mm (H). Stacja przy tym jest bardzo zgrabna i ładna. Idealnie pasuje do nowoczesnego wnętrza.

Jej cena nie jest wygórowana jak na urządzenie tej klasy. W Polsce można ją nabyć za niespełna 600 złotych, co w przypadku akcesoriów dla urządzeń Apple, wydaje się być bardzo atrakcyjną ceną, tym bardziej, że jeden zakup daje nam praktyczny uchwyt dla tabletu, jak i funkcjonalną stację głośnikową.

Zalety:

– Świetne rozwiązanie w formie ruchomego wysięgnika

– Obsługa zdalnym pilotem

– Wejście muzyczne AUX

– Kompatybilność z iPhonem i iPodem

Wady:

– Kiepskiej jakości pilot

– Średniej jakości dźwięk

Oceń post
Michał Gruszka Jestem twórcą i założycielem APPLEMOBILE. Byłem dziennikarzem technologicznym i redaktorem w czasach, gdy prasa była głównym źródłem informacji. Dziś, oddany pasji pisania, tworzę głównie dla własnej przyjemności. Krytyczny fan Apple.

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *