AirPods 1 i 2 Generacji. Jaka jest między nimi różnica? To wciąż słuchawki wyznaczające kierunek!

AirPods 1 i 2 Generacji. Jaka jest między nimi różnica? To wciąż słuchawki wyznaczające kierunek!

AirPods 1 i 2 Generacji. Jaka jest między nimi różnica? To wciąż słuchawki wyznaczające kierunek!

0

Napewno każdy z Was słyszał o szczoteczkach elektrycznych. Jeśli tak, to napewno wiecie jakie wymienne końcówki do niej dokupić. W ofercie Apple również znajdziemy takie wymienne elementy, tylko z dodatkowymi funkcjami jak odtwarzanie muzyki. Mowa tu oczywiście o bardzo popularnych na rynku AirPods’ach, które są najlepiej sprzedającymi się słuchawkami na świecie.

Ich fenomen nie powstał z niczego. Na pierwszy rzut oka są zwykłymi EarPods’ami, które znajdziemy w pudełku z iPhone’m. W rzeczywistości te słuchawki mają między sobą bardzo dużo różnić. Pamiętajcie, nie oceniajcie książki po okładce, bo tak jak w tym przypadku – AirPods to bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia. Na rynku do dnia dzisiejszego miały premiery dwie wersje AirPods’ów. W tym artykule przedstawimy recenzję między nimi i czy jest sens wymiany, bądź dopłacania.

Airpods’y tak jak wspomniałem na wstępie to zaawansowane słuchawki, które wyposażono w szereg ciekawych rozwiązań, które jak to w przypadku Apple bywa, są – emejzing. Wszystko za sprawą wbudowanego chipu H1, dzięki któremu te słuchawki są inne od konkurencyjnych rozwiązań. Można się spierać, że to EarPodsy z odciętymi przewodami, ale tak powiedzą tylko osoby, które nigdy nie miały z nimi styczności. To coś więcej niż tylko kolejna para kaloszy na rynku słuchawek bezprzewodowych.

Wyznaczają kierunek, mimo iż ich premiera odbyła się już kilka lat temu

AirPodsy wyznaczyły kierunek, który następnie obrali wszyscy najwięksi producenci jak Samsung, czy Xiaomi tworząc alternatywe w postaci „Airdots”. Wszystkich tych konkurencyjnych słuchawek nie byłoby, gdyby Apple nie stworzyło swoich pionierskich słuchawek. Mówią, że Apple się skończyło, ale to nie prawda, bo ten kto miał dłuższą styczność z urządzeniami firmy z Cupertino i nie był to tylko sam iPhone, to wiedzą że takiego ekosystemu i prostoty działania nie dostarczy żadna inna firma. Wszystkie gesty, łatwość parowania, wysoka jakość dźwięku – to wszystko przełożyło się na tak dobrą sprzedaż.

Zarówno AirPods pierwszej generacji jak i drugiej są praktycznie tymi samymi urządzeniami. Niewiele się między nimi zmieniło, bo też większych zmian moim zdaniem nie potrzebują. Obydwie wersje posiadają w zestawie etui ładujące, które jest w stanie zasilić słuchawki na 24 h. Same AirPodsy naładowane do 100% wytrzymają 5 h ciągłego odtwarzania muzyki, ale dzięki etui jesteśmy w stanie je w 15 minut naładować na kolejne 3 h.

Za etui ładujące trzeba niestety dopłacić

Wysoka wydajność akumulatora i szybkie ładowanie oznaczają, że o czas pracy na baterii nie musimy się martwić. Mimo to, właśnie na tym aspekcie Apple skupiło się wypuszczając drugą generację swoich słuchawek. Do oferty trafiło etui ładujące, które od teraz możemy naładować bezprzewodowo, a nie tylko portem lightning. W podstawowej wersji AirPods 2 sprzedawane są w wersji z etui ładowanym przewodowo, także są one praktycznie tym samym co pierwsza generacja. Do wersji z etui ładowanym bezprzewodowo trzeba niestety dopłacić.

AirPods 1 i 2 Generacji. Jaka jest między nimi różnica? To wciąż słuchawki wyznaczające kierunek!

Cezary Pagórek Miłośnik nowinek technologicznych i motoryzacji. Recenzent i dziennikarz technologiczny w serwisie Applemobile.pl. Chcesz się coś dowiedzieć? Pisz śmiało wiadomość prywatną!