5 powodów, dla których warto kupić bezprzewodową ładowarkę do iPhone’a

5 powodów, dla których warto kupić bezprzewodową ładowarkę do iPhone’a

0

Jeśli szukasz sposobu na zwiększenie komfortu używania twojego iPhone’a, wybranie ładowarki bezprzewodowej może być dla Ciebie świetną opcją. Wybór ładowania bezprzewodowego i co za tym idzie porzucenie kabla jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Jeśli kupiłeś nowego iPhone’a w ciągu ostatnich kilku lat, najprawdopodobniej obsługuje on już ładowanie bezprzewodowe. Oto kilka powodów, dla których powinieneś wybrać bezprzewodową ładowarkę do swojego iPhone’a.

Bezprzewodowe ładowanie stało się znacznie szybsze

Chociaż od lat wiele telefonów z Androidem miało ładowanie bezprzewodowe, Apple nie spieszyło się z wprowadzeniem tej funkcjonalności do iPhone’a. Ładowanie bezprzewodowe pojawiło się w 2017 roku wraz z wydaniem iPhone’a 8. Chociaż ładowanie bezprzewodowe było długo oczekiwaną funkcją iPhone’a, wiele osób nadal korzysta z kabla, by naładować iPhone’a.

Dzieje się tak, ponieważ w porównaniu z tradycyjnym ładowaniem przewodowym ładowanie bezprzewodowe było znacznie wolniejsze. Co gorsza, mimo że szybkie bezprzewodowe ładowarki Qi o mocy 7,5 W były już na rynku, w momencie premiery iPhone 8 miał ograniczenie do 5 W mocy podczas korzystania z ładowarki bezprzewodowej. Dopiero później aktualizacje oprogramowania w końcu pozwoliły iPhone’owi 8 uzyskać dostęp do pełnego bezprzewodowego ładowania 7,5 W.

Obecnie cała linia iPhone’ów firmy Apple obsługuje standardowe bezprzewodowe ładowanie Qi, a na rynku jest mnóstwo ładowarek bezprzewodowych. Co więcej, dzięki serii iPhone 12 firma Apple przeniosła MagSafe z MacBooka na iPhone’a.

W przeciwieństwie do ładowarek MagSafe dla MacBook, MagSafe dla iPhone’ów jest całkowicie bezprzewodowy. Co więcej, MagSafe to najszybszy sposób bezprzewodowego ładowania iPhone’a. MagSafe może zapewnić prędkość ładowania do 15 W bezpośrednio do iPhone’a. To podwójna moc ładowarki Qi.

Idealnie nadaje się na biurko lub nocny stolik

Jednym z najlepszych miejsc na ładowarkę bezprzewodową jest biuro lub sypialnia. Istnieje mnóstwo ładowarek bezprzewodowych zaprojektowanych specjalnie dla Twojego biurka. Wiele z nich to jednocześnie podstawka do iPhone’a, dzięki czemu można łatwo rzucić okiem na przychodzące alerty i powiadomienia. Co więcej, ponieważ Twój iPhone nie jest związany kablem, możesz go szybko wziąć, gdy musisz wstać, aby porozmawiać z klientami lub wykonać połączenie.

Wyposażenie nocnego stolika w bezprzewodową ładowarkę może dodać do Twojego życia więcej wygody. Oznacza to koniec budzenia się z rozładowanym telefonem, ponieważ zapomniałeś go podłączyć przed drzemką. Bezprzewodowa ładowarka może również pomóc w zmniejszeniu bałaganu. Zamiast osobnych kabli do iPhone’a i wszystkich jego akcesoriów, możesz wybrać bezprzewodową ładowarkę, która nie tylko ładuje iPhone’a, ale może także ładować słuchawki AirPods i Apple Watch w tym samym czasie.

Posiadanie ładowarki bezprzewodowej na biurku lub stoliku nocnym może pomóc w uporządkowaniu miejsca pracy, a to oznacza koniec z szukaniem kabla do ładowania iPhone’a w ciemności.

Działa również z akcesoriami twojego iPhone’a

Mimo że oryginalne AirPods zadebiutowały bez ładowania bezprzewodowego, etui do ładowania bezprzewodowego zostało wydane jako opcjonalny dodatek do AirPods 2. Od tego czasu każda wersja AirPods jest dostarczana ze standardowym ładowaniem bezprzewodowym zgodnym z MagSafe. Oznacza to, że bezprzewodowa ładowarka do iPhone’a działa również z AirPods.

AirPods to nie jedyne akcesoria do iPhone’a, które można ładować bezprzewodowo. Jeśli masz zegarek Apple Watch Series 6 lub nowszy, będziesz zachwycony, wiedząc, że ma on również wbudowane ładowanie bezprzewodowe.

MagSafe może sprawić, że całkowicie porzucisz kable

Jednym z najważniejszych powodów, dla których ładowanie bezprzewodowe nie opanowało jeszcze świata elektroniki, jest prędkość. W porównaniu z ładowaniem przewodowym większość ładowarek bezprzewodowych po prostu jest zdecydowanie wolniejsza. Ale to szybko się zmienia. Jeśli używasz standardowej ładowarki Qi, iPhone’y mogą obsługiwać tylko do 7,5 W, ale jeśli wybierzesz ładowarkę MagSafe, tę prędkość można zwiększyć do 15 W.

Postępy w technologii szybkiego ładowania oznaczają, że bezprzewodowa ładowarka MagSafe może faktycznie ładować iPhone’a szybciej niż przy użyciu kabla Lightning z ładowarką o mocy 5 W.

Podczas gdy najszybszym rozwiązaniem do ładowania iPhone’a nadal będzie ładowarka o mocy 20 W połączona z kablem ładującym USB-C na Lightning, MagSafe nie jest daleko w tyle. W zależności od potrzeb, czynnik wygody MagSafe, może sprawić, że warto pogodzić się z nieco wolniejszym ładowaniem.

Bezprzewodowe ładowanie to przyszłość

Kiedyś, gdy kupowałeś nowego iPhone’a, było oczywiste, że będzie on wyposażony w kilka akcesoriów, przede wszystkim ładowarkę. Wszystko zmieniło się w 2020 roku, kiedy Apple zdecydowało się na rozpoczęcie sprzedaży nowych iPhone’ów bez żadnych akcesoriów. iPhone’y są teraz dostępne bez słuchawek i bez ładowarki.

iPhone zawsze był hołdem dla minimalizmu, a Apple nie wstydziło się rezygnować z problematycznych funkcji, aby zrealizować swoją wizję idealnego telefonu. Podobnie jak Apple usunęło gniazdo słuchawkowe z iPhone’a 7, krążą plotki, że następny krok naprzód może oznaczać całkowite pozbycie się portu Lightning.

Chociaż nie widzieliśmy jeszcze iPhone’a bez portu, możliwe, że zobaczymy go w najbliższej przyszłości. Wybranie ładowarki bezprzewodowej oznacza, że ​​możesz teraz naładować iPhone’a i będziesz gotowy na przyszłość bez portów oraz kabli, gdy tylko nadejdzie nowy model iPhone’a.

5 powodów, dla których warto kupić bezprzewodową ładowarkę do iPhone’a

 

3/5 - (3 votes)

SKOMENTUJ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *