Home Newsy 20 dolarów za film w 4k
20 dolarów za film w 4k
0

20 dolarów za film w 4k

0

Zdaje się, że coraz większymi krokami zbliżamy się do momentu, w którym Apple nada nowego kształtu usłudze oferującej filmy na żądanie użytkownika. O zainteresowaniu kalifornijskiej firmy tym segmentem rynku mówi się już od stosunkowo dawna. Najnowsze raporty sugerują, że gigant z Cupertino prowadzi obecnie dość zaawansowane rozmowy z dostarczycielami treści wideo.

Apple zgodnie ze spekulacjami miałoby w ramach swojego ekosystemu udostępniać za opłatą nowości kinowe już w dwa tygodnie od ich premiery. Szacuje się, że opłata za taki przywilej wyniosłaby 50 dolarów. Filmy mające swój debiut na dużym ekranie sześć tygodni wcześniej byłyby wycenione na 30 USD. Dziesięć dolarów mniej miałby by zaś kosztować starsze materiały wideo oferujące jakość obrazu 4k.

Informacji takich dostarcza w swoim najnowszym raporcie The Wall Street Journal zaznaczając w treści publikacji, iż negocjacje wciąż są na etapie dojścia do konsensusu. Rzekomo wytwórnie życzą sobie aby cena za poszczególne pozycje była o 5-10 dolarów wyższa.

Jednocześnie warto przypomnieć, że już we wrześniu swoją premierę będzie miała jabłkowa przystawka telewizyjna piątej generacji, która dostanie wsparcie dla obrazu o jakości 4k i technologii HDR oraz Dolby Vision. Wielce prawdopodobne zatem, że jeszcze w tym roku lub na początku przyszłego ewolucji doświadczy sklep iTunes Store, a może nawet pojawi się całkiem nowa usługa oferująca treści wideo.

Źródło: 9To5Mac

 

20 dolarów za film w 4k

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)