Home Newsy Zuchwała kradzież partii iPhone’a X
Zuchwała kradzież partii iPhone’a X
0

Zuchwała kradzież partii iPhone’a X

0

Najnowsze produkty z Cupertino są nie tylko łakomym kąskiem dla wielbicieli marki, którzy bez względu na cenę kupują je w ciemno ale również wszelkiej maści złodziei. Nie pierwszy raz w historii słyszy się o próbach wyniesienia sprzętu z salonów Apple, czy grabieżach dokonywanych na ciężarówkach wypełnionych po brzegi sprzętem pachnącym jeszcze fabryką.

W czwartek 2 listopada, czyli dzień przed sklepową premierą iPhone’a X trzech zamaskowanych złodziei włamało się do stojącego przed jednym ze stacjonarnych sklepów Apple w San Francisco samochodu dostawczego należącego do firmy UPS. Auto rzecz jasna posiadało na pokładzie sporą partię nowiutkich urządzeń iPhone X. Złodzieje wynieśli ponad trzysta opakowań z wyczekiwanym sprzętem czyniąc firmie Apple straty wynoszące blisko 370 tysięcy dolarów amerykańskich.

Co ciekawe sprawcy kradzieży nadal pozostają nieuchwytni mimo, że każde z wyniesionych urządzeń było skrupulatnie skatalogowane. Dzięki temu jednak Policja ma pełną listę numerów seryjnych. Warto dodać, iż kradzieże zdarzają się nie tylko przypadkowym osobom. W zeszłym roku jeden z menedżerów fabryki Foxconn ukradł sporą ilość iPhone’ów wycenianych łącznie na 1,56 miliona dolarów.

Źródło: The Verge

 

Zuchwała kradzież partii iPhone’a X

Krzysztof Rozengarten Jestem tu, bo lubię :-)